Šefo peiliai
Šefo peiliai – peilis, kurio reikia kiekvienai virtuvei
Kas yra šefo peilis?
Šefo peilis yra labai universalus virtuvinis peilis, naudojamas daugeliui kulinarinių užduočių atlikti (mėsai pjaustyti ir daržovėms smulkinti) ir yra vienas iš trijų peilių, kurie turėtų būti kiekvienoje virtuvėje ir po ranka kiekvienam šefui (žr. išsamų virtuvinių peilių vadovą, kad patikrintumėte likusius du peilius, į kuriuos tikrai turėtumėte investuoti).
Virėjo peilis turi plačius ašmenis, kurie lenkiasi į viršų ir sudaro galiuką. Ašmenų ilgis paprastai yra 18–24 cm.
Kuo skiriasi šefo peilis nuo Santoku šefo peilio?
Namų virėjai ir profesionalūs šefai naudoja ir Santoku, ir šefo peilius produktų pjaustymui. Kokie yra pagrindiniai šių dviejų tipų peilių skirtumai? Šefo peiliai turi ilgesnius, dvigubus ašmenis, skirtingai nei Santoku peiliai, kurie paprastai turi vienpusius ašmenis. Šefo peilio ašmenų forma leidžia judinti ašmenis į priekį, o naudojant Santoku peilį galite pjauti tik vieną kartą žemyn.
Kam naudojamas šefo peilis?
Dėl lenktų šefo peilio ašmenų galima pjauti „sūpuojant“, todėl kartu su plačiais ašmenimis šefo peilis yra puikus įrankis:
- supjaustyti ir susmulkinti daug daržovių vienu metu
- mėsos pjaustymas ir atskyrimas
- sūrio pjaustymas
- vaisių ir riešutų pjaustymas, smulkinimas arba pjaustymas kubeliais
Kulinoje rasite kokybiškus šefo peilius, pagamintus patikimų prekių ženklų, kurie atlaiko nusidėvėjimą. Peržiūrėkite peilius iš Wusthof, Zwilling arba WMF. Taip pat galite peržiūrėti mūsų perkamiausius šefo peilius čia.
Kaip pagaląsti šefo peilį?
Jei šefo peilį naudojate kasdien, galandinkite jį gana dažnai – bent kas dvi savaites peilių galąstuvu. Geriausias būdas pagaląsti šefo peilį yra šlifavimo akmeniu, kuriuo jį reikia pagaląsti 15-20 laipsnių kampu iš abiejų pusių arba plieniniu strypu. Taip pat galite nunešti peilį pas specialistą.
Kaip prižiūrėti „Santoku“ peilį?
Kokybiški šefo peiliai yra nemaža investicija, todėl jei norite, kad jūsų peilis tarnautų ilgą laiką, laikykitės šių paprastų peilių valymo ir laikymo taisyklių:
- peilius dažnai galima plauti indaplovėje, tačiau rekomenduojame peilį plauti rankomis, nes indaplovių plovikliai gali pažeisti plieninio ašmenų paviršių.
- jei peilis turi medinę rankeną, nedėkite jo į indaplovę
- kad medinės rankenos neišdžiūtų, reguliariai sutepkite jas sėmenų aliejumi arba bičių vašku
- Peilius laikykite atskirai, kad ašmenys neatbuktų. Naudokite peilio bloką arba peilio dėklą
- reguliariai pagaląskite peilį