Peiliai "Santoku": pasirinkimo vadovas

"Santoku" peilis yra galingas įrankis, kuriam vietos rasime kiekvienoje virtuvėje. Iš Japonijos kilęs peilis garsėja savo aštrumu ir gebėjimu tiksliai, subtiliai ir tiksliai pjaustyti. Patarsime, kaip orientuotis santoku peiliuose, į ką atkreipti dėmesį juos renkantis ir kaip juos tinkamai naudoti ar prižiūrėti.


"Santoku" ir virtuvės šefo peilis

santoku
Santoku

"Santoku" ašmenys yra labai ploni ir itin aštrūs, todėl tai idealus įrankis labai tiksliems ir tiksliems pjūviams atlikti. Be to, santoku peiliai paprastai yra lengvesni už įprastus virtuvės peilius. Šias savybes lemia kiečiausių rūšių plienas, iš kurio jie gaminami. Tačiau didelis kietumas lemia ir tam tikrą trapumą, todėl santoku peiliai idealiai netinka pjaustyti kietus ir kietus maisto produktus, nes dėl tokių veiksmų gali būti pažeisti ašmenys.

Santoku peiliai
Kucharsky nuz
Virtuvės šefo peilis

Virėjo peilis turi storesnius ir ilgesnius ašmenis, pagamintus iš nerūdijančiojo arba anglinio plieno. Jo sunkesnė ir tvirtesnė konstrukcija puikiai tinka sudėtingoms maisto ruošimo užduotims, pavyzdžiui, pjaustyti didelius ingredientus, tokius kaip moliūgas ar melionas, arba didelius mėsos gabalus su plaušiena ir kaulais. Nors virėjo peilis nėra idealus subtiliems pjūviams, jis yra universalus įrankis, kuriuo galima atlikti daugumą maisto gaminimo užduočių.

Virtuvės peiliai

Geriausi "santoku" peiliai pagal klientų atsiliepimus


Kuo ypatingi santoku peiliai

  • Jie pagaminti iš kiečiausio plieno, todėl yra itin aštrūs.
  • Jiems būdinga specifinė forma - platūs ir tiesūs 12-18 cm ilgio ašmenys ir bukos formos galas, kuris juos išskiria iš kitų virtuvinių peilių.
  • Jų ašmenų apačioje dažnai būna išpjovos, kurios sumažina maisto produktų sukibimą, todėl pjaustoma sklandžiau ir padidėja darbo našumas.
  • Beveik plokščias apatinis ašmenų kraštas užtikrina, kad pjaunant pjaustymo lenta liečiasi visu ašmeniu.
  • Nedidelis svoris ir geras balansas bei ergonomiška rankenos forma leidžia tvirtai ir patogiai laikyti ir lengvai valdyti, todėl net ir ilgai dirbant nuovargis nekelia problemų.
  • Tinka pradedantiesiems ir maisto gaminimo profesionalams.

Iš kokių medžiagų pagamintas "Santoku" peilis

čepel nože santoku
Ašmenys:
  • Nerūdijantis plienas - jis atsparus korozijai, todėl mažiau reikalauja priežiūros. Tačiau tai minkštesnė medžiaga, todėl ją reikia dažniau galąsti.
  • Damasko plienas - tai dviejų rūšių plieno derinys, todėl tai itin tvirta medžiaga, pasižyminti nepaprastu dizainu. Tačiau ją reikia šiek tiek labiau prižiūrėti, nes ji lengviau koroduoja.
  • Anglinis plienas - tai kieta medžiaga, iš kurios galima išgauti labai plonus ir aštrius ašmenis. Tačiau ji gana lengvai koroduoja, todėl ją reikia prižiūrėti atsakingai.
rukojet noze santoku
Rankena:
  • Mediena - Medinė rankena atrodo elegantiškai ir paverčia peilį virtuvės puošmena. Tačiau kartu tai yra natūrali medžiaga, kuri laikui bėgant gali turėti nusidėvėjimo požymių.
  • Metalas - Metalinė rankena yra labai patvari, atrodo profesionaliai ir turi mažiau patinos požymių, tačiau ji paprastai būna vėsi liečiant ir gali slysti, jei yra šlapia ar riebi.
  • Plastikinės ir kompozicinės medžiagos - yra labai patvarios ir nebrangios, tačiau jos nesuteikia virtuvei tiek elegancijos.


Populiariausi santoku peiliai

Mūsų patarimas
Taip pat skaitykite
->
kvalitní nože
Kodėl verta investuoti į kokybiškus peilius
Patarsime, į kuriuos peilius verta investuoti ir kur galite sutaupyti.

Kam tinka ir kam netinka "santoku" peilis

  • Daržovių pjaustymas griežinėliais: Santtoku peilis puikiai tinka pjaustyti daržoves plonais griežinėliais arba smulkiais gabalėliais. Tiesūs ir aštrūs ašmenys leidžia lengvai ir tiksliai pjaustyti.
  • Žolelių smulkinimas: Platūs ašmenys idealiai tinka greitam ir efektyviam žolelių smulkinimui. Pjaustant ašmenys gerai remiasi į pjaustymo lentą, todėl juos daug lengviau valdyti.
  • Šlifavimas: Dėl aštrių ir plačių ašmenų "santoku" peiliai puikiai tinka pjaustyti įvairias daržoves, pavyzdžiui, kopūstus ar svogūnus.
  • Žuvies pjaustymas griežinėliais: Santtoku peilis puikiai tinka tiksliai pjaustyti žuvies mėsą, tačiau juo galima pjaustyti ir paukštieną. Jo itin aštrūs ašmenys užtikrina švarius ir lygius pjūvius, nepažeidžiant mėsos tekstūros.
  • Pjaustytų žaliavų gabenimas: Didelis peilis leidžia lengvai perkelti susmulkintus ingredientus nuo pjaustymo lentos į keptuvę ar dubenį, taip padidinant efektyvumą virtuvėje.
  • Kaulų pjaustymas: Santtoku peilis netinka pjaustyti ar kapoti kremzles ir kaulus, nes dėl to gali smarkiai nutrupėti ar sugesti ašmenys.
  • Kietos tešlos pjaustymas griežinėliais: Lygūs "santoku" peilio ašmenys paprastai nupjauna tešlą netolygiai ir iškraipo jos tekstūrą. Duonai ar kitiems kietiems kepiniams pjaustyti geriau tinka ilgas peilis dantytais ašmenimis.
  • Lupimas, pjaustymas, dekoravimas: Detaliems virtuvės darbams, tokiems kaip smulkių vaisių lupimas ir pjaustymas griežinėliais ar dekoravimas, geriau naudoti daržovių peilį trumpais ašmenimis. Santoku peilio geležtė tokiems tikslams yra per ilga ir plati.
  • Didelių maisto produktų pjaustymas griežinėliais: Santtoku peilis gali būti per trumpas pjaustyti didelius maisto produktus, pavyzdžiui, melionus ar moliūgus. Šiems darbams paprastai geriau tinka peiliai ilgesniais nei 20 cm ašmenimis.


Kaip prižiūrėti santoku peilį

pece o nuz santoku
Nepamirškite, kad jei norite, jog jūsų santoku peilis ilgai išliktų originalios būklės, turite jį tinkamai prižiūrėti. Tačiau tai nėra sudėtingos užduotys.

1. Valymas
  • Peilį visada plaukite rankomis. Indaplovėje naudojama aukšta temperatūra ir tirpikliai greitina nusidėvėjimą.
  • Naudokite švelnų ploviklį ir minkštą kempinėlę, nes šiurkščios kempinėlės ir agresyvus ploviklis gali pažeisti ašmenų ir rankenos paviršių.
  • Iš karto kruopščiai nuplovę peilį sausaskad būtų išvengta korozijos.

2. Šlifavimas
  • Kasdieniam naudojimui peilį patartina galąsti bent kartą per dvi savaites. Jei peilį naudojate tik retkarčiais, galąsti galite rečiau. Kartą per metus ir kai ant geležtės atsiranda deformacijų ar pažeidimų, peilį reikėtų palikti profesionalų rankose.
  • Aštrinimui naudokite tik aukštos kokybės lęšiusšlifavimo akmenys arba vandens akmenys - jie idealiai tinka santoku peiliams.
  • Norėdami užtikrinti optimalų aštrumą, šlifuodami išlaikykite 15-20 laipsnių kampą.
Santoku peiliai
santoku pece

3. Sandėliavimas
  • Saugoti peilius tik blokai, lentynose, magnetiniuose bėgiuose arbaapsauginės rankovės arba stalčiai su įdėklu.
  • Jei peiliai laikomi palaidi stalčiuje su kitais virtuvės reikmenimis, jie greičiau susidėvi ir gali lengvai pažeisti ašmenis.

4. Tinkamas naudojimas
  • Naudokite tik pjaustymui griežinėliaispjaustymo lentos iš minkštų medžiagų, pavyzdžiui, medžio ar plastiko.
  • Stiklinės ar akmeninės pjaustymo lentelės gali greitai nudildyti ašmenis ir tinka tik serviravimui.

5. Rūpestingai tvarkykite
  • Jei peilio "Santoku" rankena yra medinė, reguliariai patepkite ją aliejumi, kad ji neišdžiūtų ir nesutrūkinėtų.
  • Iš metalo, plastiko ar kompozito pagamintas rankenas po plovimo tereikia kruopščiai nuvalyti.
Santoku peiliai
santoku yaxell
Geriausi santoku peiliai
Jei norite išties išskirtinio santoku peilio, rinkitės šį iš Yaxell. Tai garsus Japonijos gamintojas, turintis beveik šimtmečio istoriją, kuris savo gaminiuose sugeba suderinti šiuolaikines gamybos technologijas ir meistriškumo tradicijas. Yaxell peiliai gaminami iš aukščiausios kokybės damasko plieno, kuris užtikrina ne tik išskirtinį aštrumą, bet ir unikalų dizainą. Būtent todėl šie įrankiai populiarūs tarp profesionalių virėjų ir mėgėjų visame pasaulyje.

Kiti populiarūs "santoku" peilių gamintojai Lion Sabatier, Wüsthof, Zwilling,Kaltiniai ir daugelis kitų.
DUK
Dažniausiai užduodamas klausimas
Kas yra santoku peilis?
Tai tradicinis japoniškas virtuvinis peilis. Jis turi plačią, 12-18 cm ilgio geležtę, buką galą ir tiesią apatinę briauną, todėl yra idealus įrankis labai tiksliems ir tiksliams pjūviams atlikti.
Kuo skiriasi "santoku" peilis nuo tradicinio virtuvinio peilio?
"Santoku" peilis yra lengvesnis ir turi plonesnę geležtę, kuri yra mažai išlenkta arba visai neišlenkta, todėl juo galima tiksliai pjaustyti ir atlikti subtilius darbus, pavyzdžiui, smulkinti žoleles ar pjaustyti delikatesinę žuvį. Klasikinis virėjo peilis yra tvirtesnis ir sunkesnis, todėl jis daug geriau tinka pjaustyti kietus maisto produktus.
Kokia geležtės medžiaga geriausiai tinka "santoku" peiliui?
Santoku peiliai gaminami iš kiečiausio plieno, kad būtų aštrūs.
Kaip dažnai turėčiau galąsti peilį "Santoku"?
Galandimo dažnumas priklauso nuo peilio naudojimo intensyvumo. Kasdien naudojamus peilius reikėtų galąsti maždaug kartą per dvi savaites. Kartą per metus peilį pagaląskite profesionaliai.
Ar "santoku" peiliai tinkami galąsti su galąstuvu?
Santoku peiliams nerekomenduojama naudoti šlifavimo akmens, nes jų geležtė dažnai būna pagaminta iš tokio kieto plieno, kad šlifavimo akmuo jos nesuvaldo. Santoku peiliams galąsti daug labiau tinka vandens akmenys.
Ar galiu plauti "Santoku" peilį indaplovėje?
"Santoku" peilis yra lengvesnis ir turi plonesnę geležtę, kuri yra mažai išlenkta arba visai neišlenkta, todėl juo galima tiksliai pjaustyti ir atlikti subtilius darbus, pavyzdžiui, smulkinti žoleles ar pjaustyti delikatesinę žuvį. Klasikinis virėjo peilis yra tvirtesnis ir sunkesnis, todėl jis daug geriau tinka pjaustyti kietus maisto produktus.
Kodėl "Santoku" peilis yra trapesnis?
Santoku peiliai gaminami iš kiečiausio ruhu plieno, kuris yra itin aštrus, tačiau netinkamai naudojant ar laikant peilius jie gali labiau įskilti ar įtrūkti.
Ar galima pjaustyti šaldytus maisto produktus peiliu "Santoku"?
Ne, pjaustant šaldytą maistą gali būti pažeisti peilio ašmenys. Vietoj to naudokite tvirtą virtuvinį peilį arba smulkintuvą.
Kokie yra "santoku" peilio privalumai, palyginti su kitais peiliais?
"Santoku" peiliai yra lengvi, labai aštrūs, jais galima tiksliai pjaustyti, todėl jie idealiai tinka dirbant su subtiliais ingredientais, pavyzdžiui, žuvimi ar daržovėmis.