Mėsos peiliai: Visapusiškas vadovas, kaip išsirinkti

Nože na maso

Jei esate aistringas kulinaras, jūsų rinkinyje neturėtų trūkti mėsos peilio. Jis gerokai palengvins jūsų darbą ir pagerins maisto gaminimo patirtį. Supažindinsime jus su skirtingomis mėsos peilių rūšimis, paaiškinsime jų paskirtį ir patarsime, kaip išsirinkti geriausią.

Kuo ypatingi mėsos peiliai?

Mėsos peiliai paprastai gaminami iš aukščiausios kokybės plieno, kad būtų galima apdoroti dideles mėsos porcijas ir atlikti visas su tuo susijusias užduotis. Jų geležtės gali būti ilgos ir plonos filė išdarinėjimui, stiprios ir lenktos iškaulinėjimui, labai aštrios serviravimui arba tvirtos ir plačios didesniems mėsos gabalams pjaustyti. Ergonomiška rankenos forma užtikrina patogų ir, svarbiausia, saugų laikymą. Kiekviena peilių rūšis turi savo specifines savybes, kurios padidina efektyvumą ir palengvina maisto ruošimą ar vartojimą.

Mėsos peiliai

Mėsai pjaustyti skirti peiliai:

sekáček na maso

Mėsos smulkintuvai

Pjaustytuvai - tai tvirti, stiprūs peiliai, specialiai sukurti pjaustyti stambius mėsos gabalus, įskaitant kremzles ir kaulus. Jie turi plačią, stambią 15-20 cm ilgio geležtę ir paprastai gaminami iš stipriausių plieno rūšių, kad atlaikytų griežtus virtuvės reikalavimus.

Smulkintuvo rankena turi būti tokia, kad ją būtų galima tvirtai, patogiai ir, svarbiausia, saugiai laikyti rankoje.

Privalumai: Jos ne tik palengvina mėsos pjaustymą, bet ir paprastai yra nepamainomas virtuvės dizaino elementas.

Trūkumai: yra tvirtos ir sveria daugiau, todėl darbas su jomis dažnai būna įtemptas.

Mėsos smulkintuvai

řeznický nůž

Mėsininko peiliai

Mėsininko peiliai skirti profesionaliems ir namų mėsininkams. Jiems būdingi stiprūs ir patvarūs peiliai, pagaminti iš aukštos kokybės plieno, kurių ilgis yra nuo 15 iki 30 cm. Tokia plati ir tvirta geležtė leidžia efektyviai pjaustyti didelius mėsos gabalus, taip pat kitus kietus ingredientus.

Mėsininko peiliai turi turėti ergonomiškos formos rankeną, kuri užtikrintų tvirtą, saugų ir patogų laikymą.

Privalumai: Mėsininko peiliu daug lengviau pjaustyti didelius mėsos gabalus, įskaitant kietąsias jų dalis, kremzles ir kaulus.

Trūkumai: Mėsininko peilis yra gana sunkus, todėl dirbti su juo gali būti gana sudėtinga.

Mėsininko peiliai

vykoštovací nůž

Atkaulinėjimo peiliai

Iškaulinėjimo peiliai buvo specialiai sukurti mėsos, paukštienos ir žuvies kaulams šalinti. Kadangi šioms užduotims atlikti reikia tikslumo, iškaulinėjimo peiliai turi plonus, lanksčius ir labai aštrius ašmenis, kurie užtikrina lengvą manevravimą aplink kaulus ir sausgysles.

Atminkite, kad iškaulinėjant reikia tam tikrų įgūdžių ir tikslumo, ypač šalinant sausgysles ir mažesnius kaulus.

Privalumai: Iškaulinėjimo peiliai išsiskiria tikslumu ir tvirtumu, todėl jais lengva atskirti mėsą nuo kaulo.

Trūkumai: Apkaulinėjimo peilis yra specifinis įrankis, kurį vargu ar galima naudoti kitiems tikslams.

Atkaulinėjimo peiliai


Geriausi peiliai mėsai pjaustyti pagal mūsų klientus

výběr nože na maso
Kaip pasirinkti mėsos peilį
  • Rinkdamiesi mėsos peilį pirmiausia aiškiai apibrėžkite jo paskirtį. Tada atkreipkite dėmesį į peilio formą, ilgį, naudojamas medžiagas ir, svarbiausia, išbandykite peilį, kad pamatytumėte, kaip jis tinka jūsų rankai.
  • Kuo lankstesnė filė peilio geležtė, tuo tiksliau fileriama žuvis.
  • Kuo stipresni iškaulinėjimo peiliai, tuo lengviau iškaulinėti visų rūšių mėsą.
  • Kuo tvirtesnis smulkintuvas, tuo efektyviau juo pjaustomi ypač kieti mėsos gabalai.
  • Kuo stipresnis ir tvirtesnis mėsininko peilis, tuo lengviau drožti.
  • Kuo plonesni ir aštresni iešmų ašmenys, tuo tiksliau sudedamąsias dalis įkišite į mėsą.
Mėsos peiliai

Mėsos paruošimo peiliai:

filetovací nůž

Filetavimo peiliai

Filetavimo peiliai turi plonus, 15-25 cm ilgio ir lanksčius ašmenis, kuriais galima sklandžiai slysti išilgai kaulo ir odos. Labai aštrūs ašmenys specialiai sukurti tiksliam žuvies ir kitų rūšių švelnios mėsos filė išpjaustymui. Ergonomiška rankenos forma užtikrina ne tik patogų laikymą, bet ir tikslius pjūvius. Tačiau nepamirškite, kad norint teisingai naudoti filė peilį, reikia šiek tiek praktikos.

Privalumai: Filijavimo peilių privalumas - jų lankstumas ir aštrumas, leidžiantis visiškai tiksliai pjaustyti nepažeidžiant mėsos struktūros.

Trūkumai: Trūkumas gali būti ribotas pritaikomumas kietesnei mėsai ir kaulams.

Filetavimo peiliai

plátkovací nůž

Pjaustymo peiliai

Pjaustymo peilis skirtas tiksliems ir ploniems mėsos ar žuvies gabalams pjaustyti. Jis turi 15-30 cm ilgio, siaurus, labai aštrius ir gana lanksčius ašmenis, kuriais galima tolygiai pjaustyti, išsaugant žaliavos kokybę ir išvaizdą bei nepažeidžiant jos tekstūros.

Privalumai: Dėl savo tikslumo ir aštrumo jis idealiai tinka subtiliems patiekalams, pavyzdžiui, suši ar karpačo, gaminti.

Trūkumai: Norint ilgai išlikti aštriems, juos reikia kruopščiai prižiūrėti ir reguliariai galąsti. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad dėl didelio ašmenų kietumo jie yra trapūs, todėl gali būti pažeisti. Jis netinka pjaustyti kietiems maisto produktams.

Pjaustymo peiliai

špikovací nůž

Peiliai su smaigaliais

Peiliai iešmams - tai įrankiai, skirti mėsai supjaustyti iešmais, kai į mėsą įdedamos dešros, daržovių ar kitų ingredientų juostelės, kad pagerėtų jos skonis. Šie peiliai turi plonus, aštrius ašmenis, kuriais galima tiksliai ir subtiliai pjaustyti. Paprastai iešmelių peilių geležtės būna trumpos, todėl lengviau kontroliuoti pjūvį ir kuo mažiau pažeidžiama mėsa.

Privalumai: Pjaustymo peilis yra gana universalus įrankis, kurį taip pat galima naudoti įvairioms kitoms maisto ruošimo užduotims atlikti.

Trūkumai: Plona smailiojo peilio geležtė labiau pažeidžiama.

Peiliai su smaigaliais


Kokybiški peiliai mėsai ruošti

Mūsų patarimas
Taip pat skaitykite
->
Image
Kaip paruošti tobulą kepsnį
Puikiam kepsniui paruošti reikia kokybiškų ingredientų, tinkamos keptuvės, kantrybės ir tinkamos technikos.
údržba a péče o nože na maso
Kaip prižiūrėti mėsos peilį
Kadangi mėsos peiliai yra skirti sudėtingiausiems virtuvės darbams, jais reikia tinkamai rūpintis. Iš tikrųjų tinkama priežiūra yra labai svarbi, kad jie išliktų aštrūs, funkcionalūs ir ilgaamžiai.

Šlifavimas
Mėsos peilius reikia reguliariai galąsti naudojant šlifavimo akmenysbūtent:
  • 1 kartą per savaitę, naudojant kasdien,
  • Kartą per dvi-tris savaites, jei naudojamas dažnai,
  • 1 per mėnesį už savaitgalio naudojimą.
Taip pat nepamirškite, kad mėsos peiliai turėtų būti profesionaliai galandami bent kartą per metus.

Valymas
Po kiekvieno naudojimo peilį kruopščiai nuplaukite po tekančiu vandeniu, naudodami minkštą kempinę ir švelnų ploviklį. Iš karto po plovimo kruopščiai nuvalykite peilį.sausaskad būtų išvengta korozijos.

Neplaukite mėsos peilių indaplovėje. Aukšta temperatūra ir tirpikliai gali pažeisti rankeną ir nutrinti ašmenis.

Saugykla
Kad mėsos peiliai ilgai išliktų aštrūs, būtina juos tinkamai laikyti. Todėl peilius laikykite blokas, stovas, ant magnetinio bėgioarba apsauginėje įmautėje ar stalčiuje su specialiu įdėklu. Venkite laikyti peilius palaidus virtuvės stalčiuje.
top značky nožů na maso

Geriausi mėsos peilių prekių ženklai

Paklausiausias mėsos peilių gamintojas yra prekės ženklas Wüsthofkuri atsirado daugiau nei prieš 200 metų garsiajame Vokietijos "peilių mieste" Zolingene. Ši šeimai priklausanti įmonė peiliams gaminti naudoja geriausias medžiagas, derindama jas su legendiniu vokišku preciziškumu, šiuolaikinėmis technologijomis ir meistriškumu. Wüsthof dėmesys kokybei ir naujovėms atsispindi gaminiuose, kuriuos vertina tiek profesionalūs virėjai, tiek mėgėjai visame pasaulyje.

Kiti kokybiškų mėsos peilių gamintojai Kaltiniai, Dellinger,Zwilling ir kt.


Geriausi mėsos peiliai pagal mūsų klientus

DUK
Dažniausiai užduodamas klausimas
Kokie yra pagrindiniai mėsos peilių tipai?
Tai filė peiliai, peiliai be kaulų, mėsininko peiliai, mėsos kapoklės ir iešmai. Kiekvienas iš šių peilių pasižymi specifinėmis savybėmis ir yra skirtas skirtingoms mėsos apdorojimo užduotims atlikti.
Kaip dažnai reikėtų galąsti mėsos peilius?
Galandimo dažnumas priklauso nuo peilių naudojimo. Kasdien naudojamus peilius rekomenduojama galąsti kartą per savaitę. Naudojant peilius reguliariai (kelis kartus per savaitę), juos patartina galąsti kas dvi-tris savaites. Naudojant retkarčiais, peilius pakanka galąsti kartą per mėnesį. .
Kuo skiriasi filė peilis nuo iškaulinėjimo peilio?
Filė peiliai turi plonus, ilgus ir lanksčius ašmenis, kuriais galima tiksliai išfiliuoti žuvį ir mėsą. Iškaulinėjimo peiliai turi plonus, tvirtus ir dažnai lenktus ašmenis, kurie idealiai tinka mėsos ir paukštienos kaulams šalinti.
Kaip tinkamai valyti mėsos peilius?
Mėsos peilius reikia iš karto po naudojimo nuplauti šiltu vandeniu su plovikliu ir kruopščiai išdžiovinti. Peilių nerekomenduojama plauti indaplovėje.
Kaip tinkamai laikyti mėsos peilius?
Geležtės turėtų būti laikomos bloke, ant magnetinio strypo arba apsauginiame dėkle, kad nesiliestų su kitais daiktais, kurie gali nudildyti ar pažeisti geležtę.
Kodėl mėsininko peiliai yra tvirtesni už kitus peilius?
Mėsininko peiliai turi tvirtą konstrukciją ir stiprius ašmenis, specialiai sukurtus sudėtingiausioms mėsos skerdimo ir perdirbimo užduotims, įskaitant kremzlių ir kaulų pjaustymą, atlikti.
Kaip užtikrinti saugumą dirbant su mėsos peiliais?
Dirbant su mėsos peiliais svarbu naudoti stabilų ir saugų pagrindą, tvirtai laikyti peilį už rankenos ir nukreipti ašmenis nuo kūno. Peilius reikia laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje ir ypač atsargiai prižiūrėti peilį, ypač galandant ir poliruojant.