Japoniški peiliai - išsamus vadovas

Pateikiame išsamų japoniškų peilių - įrankių, kuriuose dera tikslumas, aštrumas, meistriškumas ir nepriekaištingas dizainas - vadovą. Patarsime, kaip juose orientuotis, kaip išsirinkti tinkamą peilį ir kaip jį prižiūrėti, kad kuo ilgiau išlaikytų savo kokybę.

Výroba japonských nožů
Kaip gaminami japoniški peiliai

Gamyba rankiniu būdu

Tradiciniai japoniški peiliai gaminami kalant rankomis. Pakartotinai kaitinant ir formuojant plaktuku, plienas įgauna tankesnę struktūrą, o kartu ir išskirtinį tvirtumą. Šis procesas užtikrina ilgai išliekančius aštrius ašmenis ir originalias linijas, todėl aukštos kokybės japoniški peiliai yra tikri virtuvės perlai.

Mašinų gamyba

Ekonomiškesni ir vis dar aukštos kokybės yra peiliai padirbta mašinų. Visiškai (mašininis kalimas), kai peiliams gaminti naudojamos naujausios kalimo technologijos, arba iš dalies (pusiau rankinis kalimas), kai mašininė gamyba derinama su rankine.

Spausdinimas

Išskirtinai pasitaiko ir japoniškų presuotų peilių. Tokie įrankiai paprastai yra nebrangūs, tačiau būtina atsižvelgti į tai, kad jų ašmenys dėl gamybos proceso nėra tokie stiprūs, todėl jie niekada nebus tokie aštrūs ir juos reikės dažniau galąsti.

Balansavimas

Japoniški peiliai taip pat pasižymi precizišku balansu. Tai atpažįstama iš to, kad peilio pusiausvyros taškas yra toje vietoje, kur geležtė susilieja su rankena. Praktiškai tai reiškia, kad peilį lengva valdyti, o norint juo pjauti nereikia pernelyg didelių pastangų.

Japonijos peiliai


Japoniškų peilių tipai

Image
Gyuto

"Gyuto" yra universalus virtuvės peilis, panašus į europietišką virtuvės peilį, tačiau lengvesnis ir aštresnis, todėl juo galima pjaustyti smulkiau ir tiksliau.

Dėl plonos ir šiek tiek išlenktos geležtės jis puikiai tinka labai smulkiems ir tiksliems pjūviams. Jis ypač tinka pjaustyti mėsą, žuvį ir ne tokias kietas daržoves, tačiau juo galima atlikti ir subtilesnius darbus, pavyzdžiui, filė ar smulkinti žoleles.


Gyvulio peiliai

Image
Santoku

"Santoku", kas išvertus reiškia "trys dorybės" arba "trys įgūdžiai", yra universalus įrankis, idealiai tinkantis pradedantiesiems virėjams arba tiems, kurie virtuvėje gali išsiversti su vienu dideliu peiliu.

Jis turi plačią, beveik plokščią geležtę su tiesia arba šiek tiek lenkta briauna, dėl kurios juo galima pjaustyti, kapoti ir pjaustyti įvairias žaliavas (galbūt išskyrus kaulus - tam kur kas geriau tinka europietiškas ).virėjo peilis).

Dar vienas "santoku" peilio privalumas - išskirtinis ašmenų plotis, kuriuo galima gabenti smulkintus ingredientus.

Daugiau apie santoku peilius


Santoku peiliai

Mūsų patarimas
Taip pat skaitykite
->
kucharsky nuz
"Santoku" arba virtuvės šefo peilis
Patarsime, kaip susigaudyti virtuvės šefo ir sanotku peiliuose, į ką atkreipti dėmesį juos renkantis, į ką atkreipti dėmesį ir kodėl verta investuoti.
Image
Nakiri

"Nakiri" yra specialiai daržovėms pjaustyti sukurtas peilis. Dėl stačiakampio formos geležtės su tiesia apatine briauna jis užtikrina, kad pjaustant visa geležtė liestų pjaustymo lentą, todėl pjaustant išvengiama nepilnų pjūvių.

Dėl tvirto peilio taip pat lengva perkelti susmulkintas daržoves į keptuvę ar dubenį. Dėl didesnio nakiri peilių svorio lengviau pjaustyti kietas daržoves.


Nakiri peiliai

Image
Yanagiba

Yanagiba yra japonų kulinarijos tradicijų simbolis, nes tai peilis, specialiai sukurtas suši ir sašimi ruošimui arba žuvies pjaustymui plonais griežinėliais, nepažeidžiant mėsos tekstūros.

Dėl ilgų, siaurų ašmenų su viengubu ašmeniu juo galima sklandžiai pjauti vienu judesiu.

Japonijos peiliai
Image
Kiritsuke

Kiritsuke - tai peilis ilga, siaura geležte ir būdingu nuožulniu galu, primenančiu dalgį. Tokia forma idealiai tinka smulkiems ir tiksliems pjaustymams bei sudėtingesniems maisto ruošimo būdams.

"Kiritsuke" laikomas peiliu labiau patyrusiems virėjams, nes jo valdymas reikalauja tam tikrų įgūdžių. Tačiau juo galima pjaustyti žuvį ir mėsą, taip pat ruošti daržoves, todėl jis yra labai universalus virtuvės įrankis.


Kiritsuke peiliai

čepel japonského nožeJaponiškų peilių geležtės

Japoniškų peilių ašmenims gaminti naudojamas įvairių rūšių plienas:

  • Geriausias iš jų yra damaskinis plienas. Tai mažo ir didelio anglies dioksido kiekio plieno mišinys, kuris yra itin tvirtas, todėl gali ilgai išlikti aštrus, taip pat atsparus korozijai ir pasižymi išskirtiniu dizainu.
  • taip pat išsiskiria aštrumu ir tvirtumu.anglinis plienasTačiau jis yra jautresnis korozijai, todėl reikia atsižvelgti į reguliarią priežiūrą.
  • Pagrindinis japoniškų peilių iš privalumasnerūdijantis plienas yra jų prieinamumas ir tai, kad jie nerūdija. Tačiau nerūdijančiojo plieno geležtė nėra tokia tvirta, todėl ji greičiau susidėvi ir ją reikia dažniau galąsti.

rukojeť japonského nožeJaponiškų peilių rankenos

Tipiškas japoniškas peilis turi medinę rankeną. Tačiau dabar galima įsigyti ir peilių su metalinėmis arba kompozitinėmis rankenomis. Kiekviena medžiaga turi savų privalumų ir trūkumų:

  • Mediena yra stilingas ir malonus liesti, tačiau bėgant metams ant jo gali atsirasti nusidėvėjimo požymių, be to, jį reikia prižiūrėti, kad neišdžiūtų.
  • Metalas atrodo skoningai ir profesionaliai, tačiau gali būti slidus, ypač jei yra drėgnas ar purvinas.
  • Sudėtinis yra praktiškas, ilgai tarnauja, tačiau paprastai virtuvei nesuteikia tiek daug elegancijos.
Jak brousit japonský nůž

Kaip dažnai galąsti japonišką peilį

Galandimo dažnumas priklauso nuo to, kaip dažnai naudojate peilius:
  • Jei su jais dirbate kasdien, galąskite juos kartą per 1-2 savaites.
  • Jei juos naudojate tik kelis kartus per savaitę ar net rečiau, pakaks galąsti kartą per mėnesį.
  • Naudojant profesionaliai, patartina galąsti bent kas antrą dieną.
  • Nepamirškite, kad bent kartą per metus būtina profesionaliai pagaląsti peilius.
Pjūklai ir šlifuokliai

Kaip valyti japoniškus peilius

Venkite plauti indaplovėje. Karštas vanduo ir tabletėse esantys tirpikliai gali palaipsniui pažeisti ašmenų ir rankenos struktūrą ir sukelti ankstyvą nusidėvėjimą. Todėl po naudojimo peilį plaukite minkšta kempine ir švelniu plovikliu, o tada kruopščiai nusausinkite.minkšta šluoste.

Kur laikyti japoniškus peilius

Peilius laikykite blokuose, lentynose, ant bėgių arba .apsauginės rankovės. Jei jie laikomi laisvai virtuvės stalčiuose su kitais įrankiais, jie gali būti pažeisti ir nuobodūs.

Mūsų patarimas
Taip pat skaitykite
->
pece o noze
Kaip prižiūrėti virtuvinius peilius
Sužinokite daugiau apie tinkamą peilių plovimą, laikymą ir galandimą.


Geriausi japoniški peiliai pagal klientų atsiliepimus

Značky japonských nožů

Japoniškų peilių prekės ženklai

Vienas geidžiamiausių japoniškų peilių gamintojų yra MIYABI. Tai prekės ženklas, kuriame tradicijos derinamos su šiuolaikinėmis technologijomis ir kuriam pavyksta pagaminti aukščiausios kokybės peilius. Jis seka Seki miesto, kuris garsėja samurajų kardų gamyba, meistriškumu. Savo peiliams gaminti naudoja aukščiausios kokybės damasko ir anglinį plieną. Be to, kiekvienas peilis kruopščiai kalamas ir galandamas rankomis, o tai apima iki 100 etapų ir paprastai trunka kelias savaites. MIYABI peiliai yra ne tik įrankiai, skirti tiksliai ir efektyviai paruošti maistą, bet ir meno kūriniai, atspindintys Japonijos kultūrą ir tradicijas.

Kiti populiarūs gamintojai: Dellinger,Kaltiniai arba Yaxell.

DUK
Dažniausiai užduodamas klausimas
Kokie pagrindiniai japoniškų ir europietiškų virtuvinių peilių skirtumai?
Japoniški peiliai yra pagaminti iš kietesnio plieno, lengvesni ir, svarbiausia, aštresni. Tačiau dėl kietesnės medžiagos jie taip pat yra trapesni, todėl labiau tinka subtilesniems darbams, pavyzdžiui, žuviai ar minkštesnėms daržovėms pjaustyti.
Kaip dažnai turėčiau galąsti japonišką peilį?
Galandimo dažnumas priklauso nuo to, kaip dažnai naudojate peilį. Paprastai japoniškus peilius namuose rekomenduojama galąsti bent kartą per dvi savaites, o profesionaliai - kartą per metus. Tačiau reguliariai tikrinkite ašmenis ir patikėkite peilį profesionalui, kai tik pastebėsite kokių nors pažeidimų.
Kokie yra geriausi japoniškų peilių valymo būdai?
Japonišką peilį reikia valyti rankomis su šiltu vandeniu ir švelniu plovikliu iš karto po naudojimo. Po to svarbu peilį kruopščiai nusausinti minkšta šluoste.
Ar galiu plauti japoniškus peilius indaplovėje?
Japoniškų peilių nerekomenduojama plauti indaplovėje. Agresyvūs plovikliai ir aukšta temperatūra gali pažeisti ašmenis ir rankeną.
Kuo skiriasi damasceno plienas nuo kitų rūšių plieno?
Damasko plienas sujungia skirtingų plienų savybes, todėl yra itin stiprus ir aštrus. Be to, jis turi specifinį dizainą. Anglinis plienas pasižymi ypatingu aštrumu, tačiau reikalauja daugiau priežiūros. Nerūdijantis plienas yra ekonomiškas variantas.
Kaip tinkamai laikyti japoniškus peilius?
Japoniški peiliai turėtų būti laikomi blokai, stenduose, magnetinėse plokštėse arba apsauginės rankovėskad išvengtumėte ašmenų pažeidimų ir užtikrintumėte saugumą.
Kodėl japoniški peiliai dažnai yra brangesni už kitus virtuvinius peilius?
Japoniški peiliai - tai kokybės ir tikslumo sinonimas, gaminami iš aukščiausios kokybės medžiagų ir kruopščiai apdirbami (dažniausiai rankomis). Jie yra labai patvarūs, todėl yra protinga investicija, kuri dažnai tarnauja visą gyvenimą.
Kurį japonišką peilį turėčiau įsigyti pirmiausia?
Pradedantiesiems geriausiai tinka pagalbinis peilisSantoku arba gyuto. Šie peiliai yra universalūs ir tinka įvairiems virtuvės darbams atlikti.
Kaip sužinoti, ar mano japoniškas peilis yra nuobodus?
Tupą peilį galima atpažinti iš to, kad pjūviai nėra lygūs ir pjaustant reikia labiau spausti. Jei peilis slysta maisto paviršiumi arba juo sunku tiksliai pjaustyti, laikas galąsti.
Kaip prižiūrėti japoniškų peilių rankenas?
Japoniškų peilių rankenas, ypač jei jos pagamintos iš medžio, reikėtų reguliariai tepti mineraline alyva, kad jos neišdžiūtų ir nesutrūkinėtų. Venkite ilgesnio mirkymo vandenyje.