Puodai - pirkinių vadovas

Kaip dažnai įsigyjate naujus puodus? Dauguma namų ūkių labiau linkę pirkti naują automobilį nei naujus virtuvės reikmenis! Todėl perkant naujus puodus ir keptuves verta skirti akimirką gerai apgalvoti pasirinkimą, nes vieną kartą nupirkti puodai greičiausiai tarnaus ne vienerius metus. Naudodami tinkamai parinktus indus, patiekalus ruošite lengviau, o skirtumą pamatysite lėkštėje.

Į ką reikia atkreipti dėmesį įsigyjant naujus puodus?

 

 

Kokie puodai man reikalingi?

Aukštos kokybės puodai yra didelė investicija. Užuot pirkę didelį komplektą pigesnių puodų, kurie nepateisins jūsų lūkesčių, geriau pradėkite nuo kelių bazinių modelių arba nedidelio 3–4 puodų rinkinio ir, jei reikės, vėliau įsigykite daugiau. Daug geriau turėti pasiteisinusią žinomo gamintojo seriją ir laikui bėgant ją papildyti daugiau dalių. Dėl to jūsų puodai bus ne tik vienodo dizaino, bet ir sukraunami, o tai labai naudinga, jei virtuvėje turite ribotą vietą daiktams laikyti. Kokius puodus būtina turėti kiekvienoje virtuvėje?

Virtuvės reikmenys - 3 tipų puodai

  1. puodas - makaronams ar sriuboms virti
  2. žemas troškinimo puodas - troškinimui, su dangčiu
  3. prikaistuvis - maisto, kurį reikia maišyti, gamybai: padažams ar košei

 

tmp

Marcel Vargaeštok, Chefparade kulinarijos mokyklos savininkas

Didelis puodas yra jūsų virtuvės reikmenų rinkinio pagrindas. Kokio dydžio jis turėtų būti? Tai priklauso nuo žmonių, kuriems gaminate maistą, skaičiaus. Makaronai yra daugiausiai vandens sunaudojantis patiekalas. Vienai porcijai reikia skaičiuoti 1 litrą vandens. Jei esate dviese, užtenka dviejų litrų talpos puodo; keturių asmenų šeimai būtinas keturių litrų puodas
Jei mėgstate troškintus patiekalus, investuokite į puodą, tinkamą naudoti orkaitėje. Tradicinis ketaus puodas yra geriausias pasirinkimas. Ant viryklės ir lėtam kepimui orkaitėje galite naudoti ketinį puodą su dangčiu. Jo dėka šiluma pasiskirstys tolygiai, todėl galėsite paruošti skanų troškinį ar vyne troškintus šonkauliukus. Taip pat puikiai tinka gaminti rizotą ant viryklės. 

 

3 pagrindiniai puodų tipai 

Virtuvėje greičiausiai naudosite 1–2 puodus, troškintuvą ir prikaistuvį.

Stockpot

Sriubinis puodas

Didesni ir mažesni puodai, skirti virti makaronus, sriubas, garnyrus ir kt. Paprastai jie yra tokio pat aukščio ir pločio. Geriausia su dangčiu, kuris padės nusausinti maistą.

Pasirinkite puodą

Casserole

Žemi troškintuvai su dangčiu

Žemas troškintuvas patiekalams troškinti. Visada su dangčiu ir idealiai tinka iš medžiagos, kuri taip pat tinka lėtam kepimui ir troškinimui orkaitėje. Aukštos kokybės ketaus puodas yra investicija visam gyvenimui.

Pasirinkite troškintuvą

Saucepan

Prikaistuvis

Prikaistuvio rankena leidžia patogiai laikyti jį toliau nuo šilumos šaltinio. Puikiai tinka ruošiant padažus ir patiekalus, kuriuos reikia nuolat maišyti.

Pasirinkite prikaistuvį

 

Kokią medžiagą rinktis?

Medžiagos pasirinkimas yra labai svarbus galutiniam maisto skoniui, patogumui gaminant, taip pat plaunant ir sandėliuojant. Praktiniu požiūriu reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar puodai kuriuos norite įsigyti:

  • yra tinkami jūsų viryklės tipui?
  • gali būti naudojami orkaitėje?
  • gali būti plaunami indaplovėje?

Atrodo, kad pirmasis klausimas yra pats svarbiausias, nes problema dažniausiai iškyla dėl indukcinių kaitlenčių. Dauguma šiuolaikinių indų tinka visų tipų viryklėms, tačiau prieš perkant verta juos patikrinti. Puodus dažniausiai dedame į orkaitę, todėl reikia atkreipti dėmesį į rankenas. Dažnai gamintojas nurodo skirtingą temperatūrą, kurią gali priimti pats puodas, ir skirtingą temperatūrą rankenoms. Kalbant apie ketaus indus, turime susitaikyti su būtinybe plauti juos rankomis. Vis dėlto dauguma klientų nori plauti puodus indaplovėje.

Nerūdijančio plieno puodai

Nerūdijančio plieno puodai yra puikus kainos ir kokybės derinys. Jie yra universalūs, patvarūs ir lengvai prižiūrimi.

Pasirinkite nerūdijančio plieno puodą

Pigius nerūdijančio plieno puodus galite atpažinti pagal jų svorį

Gali nustebinti platus nerūdijančio plieno virtuvės reikmenų kainų diapazonas. Prekybos centre nerūdijančio plieno puodą galite įsigyti vos už kelis eurus, tad kam mokėti daug daugiau už žinomą prekės ženklą? Žinoma, skirtumas bus matomas tik panaudojus. Lengvas puodas gali atrodyti praktiškas, tačiau lengvų nerūdijančio plieno indų reikėtų vengti. Nerūdijančio plieno trūkumas – prastas šilumos laidumas, todėl puodai įkais netolygiai. Ploni dugnai taip pat lengvai keičia formą, tai gana greitai galima pastebėti pigiuose gaminiuose. Dujinėms viryklėms tai nėra labai svarbu, tačiau kitų tipų viryklėse tai yra rimta problema. Gryno nerūdijančio plieno puodai taip pat netinka indukcinėms viryklėms. Kaip geresnės kokybės gaminiai įveikia šiuos trūkumus? Svarbiausia yra dugnas, kuris aukštos kokybės gaminių atveju yra sudarytas iš kelių skirtingų medžiagų, dažniausiai gerai laidaus aliuminio arba papildomo plieno, ir sudaro vadinamąjį sumuštinį dugną. Todėl aukštos kokybės nerūdijančio plieno puodas niekada nebus lengvas ir turės tvirtą dugną

Nerūdijančio plieno puodų privalumai ir trūkumai

Privalumai

  • labai gera kokybė už nedidelę pinigų sumą
  • universalūs ir ilgaamžiai
  • neprigeria kvapų
  • galima plauti indaplovėje
  • sluoksniuotu dugnu, todėl tinka indukcinėms viryklėms

Trūkumai

  • mažesnis nerūdijančio plieno laidumas, kurį reikia kompensuoti sluoksniuotu dugnu
  • gryno nerūdijančio plieno puodai netinka indukcinėms
  • sunkiau išvalyti prisvilus

  

Ketaus puodai

Ketaus puodai yra indai visam gyvenimui. Jie natūraliai nelimpa, gerai išlaiko šilumą ir tinka visoms kaitlentėms. Tradicinių ketaus indų ikona yra prancūzų prekės ženklas Staub, garsėjantis savo tipiškomis „kokotėmis“ su spalvingais emalio paviršiais. Iš pradžių jie buvo mėgstami dėl lengvos priežiūros, o šiandien jie žavi ir dėl gražios išvaizdos.

Pasirinkite ketaus puodą

 

Ketaus puodų privalumai ir trūkumai

Privalumai

  • ilgaamžiai
  • tobulai įkaista ir išlaiko šilumą
  • visų tipų kaitlentėms
  • gali būti naudojami orkaitėje
  • puikiai tinka ne tik mėsos troškiniams, bet ir duonai kepti ir panašiai

Trūkumai

  • aukštesnės kainos
  • sunkūs
  • netinkami indaplovėms

 

Variniai puodai

Varinius puodus ir keptuves dažnai galima rasti visų gurmanų ir maisto gaminimo entuziastų pageidavimų sąrašuose. Šie indai neturi likti paslėpti virtuvės spintelėse ir puikiai atrodys virtuvėje bei nuotraukose. Jų kaina atitinka grožį ir puikias savybes, o prancūzų prekės ženklai yra šios srities meistrai. Mauviel i De Buyer.

Pasirinkite varinį puodą

 

Varinių puodų privalumai ir trūkumai

Privalumai

  • neprilygstamos šiluminės savybės – greitai ir tolygiai praleidžia šilumą
  • ilgaamžiai
  • profesionalios ir namų virtuvės puošmena

Trūkumai

  • priežiūros poreikis
  • aukštesnė kaina
  • negalima plauti indaplovėje arba naudoti ant indukcinės kaitlentės

 

Keraminiai puodai

Didžiausias keraminių indų privalumas yra jų nepridegančios savybės. Juos lengva valyti ir juose galima virti su minimaliu riebalų kiekiu. Juos galima plauti indaplovėje, bet ne visada veikia indukciniu būdu, todėl perkant konkretų gaminį svarbu patikrinti šią informaciją.

Pasirinkite keraminį puodą

Choose ceramic pots

 

Svarbios savybės

Apibendrinkime parametrus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis puodus:

  • tinkamumas jūsų viryklės tipui  - ypač jei turite indukcinę kaitlentę
  • galimybė naudoti orkaitėje - įsigykite bent vieną troškintuvą, kuris tinkamas naudoti orkaitėje
  • saugu plauti indaplovėje - nerūdijančio plieno puodus galima lengvai plauti indaplovėje, bet ne ketaus ir varinius indus. Turite nuspręsti, kas jums svarbiau, nes didesnis funkcionalumas ir grožis reikalauja puodų plovimo rankomis ir didesnės priežiūros.
  • dugno storis - dugno struktūra ir technologija yra pagrindinis nerūdijančio plieno indų parametras. Kuo geresnė dugno kokybė, tuo geresnis šilumos laidumas ir virimas.
  • rankenos konstrukcija
    -medžiagos tipas: puodų rankenos dažniausiai gaminamos iš metalo, plastiko arba iš skirtingų medžiagų derinio. Plastikinės rankenos greitai neįkaista, todėl norint jas suimti nebūtina mūvėti pirštinių. Tačiau jos netinka orkaitėms ir būdingi pigesniems indams. Aukštesnės kokybės puodai siūlo rankenas, kurios dėl medžiagų derinio ir tinkamos rankenos konstrukcijos sumažina rankenų įkaitimą nenaudojant plastiko.
    - pritvirtinimo tipas - rankenos yra suvirintos (jungties iš indo vidaus praktiškai nesimato) arba kniedytos. Nerūdijančio plieno puodams geriau rinktis suvirintas rankenas, nes jos yra elegantiškesnės, ant sujungimų nenusėda nešvarumai. Medžiagoms, kurių suvirinimas neįmanomas, tinka kniedijimas.

 

Jakub Černý Kulina

Jakub Černý, Kulina prekybos skyriaus vadovas

Kaip pagrindinės virtuvės įrangos dalį rekomenduojame 4–5 dalių nerūdijančio plieno puodų rinkinį iš žinomų Vokietijos gamintojų, tokių kaip WMF, Fissler ar Zwilling. Šie aukštos kokybės universalūs puodai su sustiprintu dugnu visiškai patenkins kasdienio maisto gaminimo poreikius.

Pažangesni virėjai dažnai savo virtuves aprūpina ir ketaus troškintuvais Staub, garsiais keraminiais puodais, kuriuos gamina prancūzų prekės ženklas Emile Henry ir variniais puodais, kuriuos gamina Mauviel ir De Buyer. Šie gaminiai taip pat dažnai perkami kaip Kalėdų dovanos arba kaip dovana jaunavedžiams.