Keptuvės - pirkinių vadovas

Keptuvės yra kiekvienos virtuvės pagrindinės įrangos dalis. Visai kaip peiliai ar puodai. Todėl verta atkreipti deramą dėmesį į jų pasirinkimą. Kokybiška keptuvė – ne sezono tendencija, o investicija. Tinkamos priežiūros dėka ji jums tarnaus ilgus metus, o svarbiausia – patiks. Pavyzdžiui, jei nusipirksite kokybišką mėsą, gero kepsnio pagaminti nepavyks, jei turite tik ploną, iškrypusią keptuvę – net jei būtumėte Deividas Koperfildas!

Kaip pasirinkti gerą keptuvę?

 

Keptuves renkamės:

  • pagal dydį  (žmonių skaičių)
  • pagal viryklės tipą (tinkamos dujinėms, elektrinėms, indukcinėms viryklėms, pageidautina, kad tiktų ir orkaitei),
  • pagal gaminamą maistą (universalios keptuvės ar tam tikram maistui skirtos keptuvės - grilis, wok, keptuvė ar lietinių keptuvė)
  • pagal medžiagą - daugiausia

Universali vidutinio dydžio 25-30 cm diametro keptuvė yra kiekvienų namų pagrindas. Tinka gaminti visai šeimai, nesunkiai tilps 3-4 mėsos griežinėliai. Mažesnės keptuvės (iki 24 cm) pakaks, jei esate vienišas arba turite partnerį ir negaminate dažnai. Ji taip pat puikiai pasitarnaus kaip papildoma keptuvė. Tačiau vienos keptuvės dažniausiai neužtenka. Taigi pasirinkite antrą, papildomą keptuvę, atsižvelgdami į tai, ką gaminate dažniausiai:

Pagrindinis virtuvės prietaisas = 1 universali keptuvė

  1. universali keptuvė - praktiškai tinka bet kokio tipo maistui, pradžiai užtenka jos vienos
  2. gili keptuvė - padažams, daržovėms ir troškiniams ruošti (sute arba wok)
  3. keptuvė, pritaikyta prie jūsų įprastai ruošiamų patiekalų - mažesnė „patogi“ (pvz., kiaušiniams kepti vienam žmogui) arba speciali keptuvė (lietiniams ar grilio keptuvės).

 

tmp

Honza Hajný, Chefparade virėjų mokyklos vadovas

Joks virėjas neapsieina be geros kokybės keptuvės. Pavyzdžiui, kalbant apie kepsnius, norint paruošti puikų sultingą kepsnį, reikia ne tik kokybiškos mėsos, bet ir kokybiškos keptuvės. Kepsnį reikia kepti karštoje keptuvėje, kuri gerai ir tolygiai praleidžia šilumą. Todėl profesionalai dažniausiai renkasi tradicines plienines arba ketaus keptuves. Idealu, jei ji taip pat turi rankeną, kuri neįkaista, kad būtų patogu prilaikyti. Tiesiog mėgaukitės gaminimu

 

Pagrindiniai keptuvių tipai

Ar jums įdomu, kodėl turėtumėte nusipirkti specialią keptuvę blynams ar azijietiškiems patiekalams? Ar jums apskritai to reikia? Na, bet visada galite naudoti universalią keptuvę. Bet jei gaminsite dažnai, vienos keptuvės neužteks. Ir jei kiekvieną sekmadienį gaminsite blynus savo vaikams, jums patiks blynų keptuvė. Kokie yra specializuotų keptuvių pranašumai?

Pans

Universali keptuvė

Plačiai naudojama, tinka kepti, virti ir flambieruoti. Ji yra su dangčiu, ją galima naudoti ir troškinimui. Be jos tiesiog neapsieisite, todėl pirkdami nebijokite investuoti daugiau. Galimi keli dydžiai, pritaikyti prie žmonių, kuriems gaminate maistą, skaičiaus.

Pasirinkite

Grill pans

Grill keptuvė

Jos apačioje yra grotelės – panašios kaip ir grilyje. Sultys teka ant grotelių ir jas galima lengvai išpilti ar panaudoti, pvz. padažui. Dėl griovelių kepsniai ir daržovės atrodo geriau, be to, jie tampa traškūs.

Pasirinkti

Wok pans

Wok keptuvė

Dėl specifinės formos šiluma tolygiai paskirstoma keptuvėje, todėl vienu metu galite paruošti didesnį kiekį patiekalų. Todėl puikiai tiks ruošiant azijietiškus patiekalus, daržoves ar greitai paruošiamus patiekalus.

Pasirinkti

 

Crepes pan

Lietinių keptuvės

Turi žemą kraštą. Dėl to labai lengva vartyti blynelius mentele arba braukiant.

Pasirinkti

Pancake pans

Blynų keptuvė

Daugiau nebereikia ginčytis, kas gaus pirmąjį blyną. Nepakeičiama šeimos ūkyje, ji taip pat gali būti naudojama kiaušiniams, bulviniams blynams ar šoninei kepti.

Pasirinkti

saute-pans

Sauté keptuvė

Keptuvė ir puodas viename inde. Platesnė nei įprastas puodas, gilesnė nei įprastai. Puikiai tinka ruošiant padažus, karį, troškinius (jei su dangčiu) ir panašiai.

Pasirinkti

 

Medžiagos pasirinkimas yra labai svarbus. Nesunku išsirinkti patrauklią lengvą keptuvę už priimtiną kainą, kuri turi nuostabiai nepridegantį paviršių ir lengvą valdymą. Bet būkite atsargus. Pigesnių nelipnių paviršių problema yra trumpa jų eksploatavimo trukmė (jos lengvai braižosi, paviršius nusilupa ir netrukus limpa) ir naudojama medžiaga (venkite medžiagų, įskaitant PFOA ir PTFE, nes jų saugumas sveikatai mažiausiai abejotinas).

Lengvą keptuvę gali būti smagu prižiūrėti. Bet vėl gi, būkite atsargūs. Kuo keptuvė lengvesnė, tuo sunkiau ją išlaikyti šiltai. Ji gali greitai įkaisti, bet vos įdėjus šaltą mėsą ar daržoves, greitai atšala ir nieko nepavyks pagaminti. O geras kepimas yra skonio šaltinis. Aukšta tiesioginė temperatūra yra labai svarbi, kad mėsos paviršiuje susidarytų karamelizuotas paviršius, kuris išlaikys sultis viduje ir suteiks šią skanią, traškią plutelę ant mėsos paviršiaus. Jei iš mėsos išsiskiria sultys, ją troškinsime, o ne kepsime. Lengvos, plonos medžiagos taip pat turi nemalonią savybę lengvai deformuotis. Ir logiškai mąstant, kur yra metmenys, ten nėra šilumos. Be to, aliejus taškosi į šonus, todėl maistas viduryje dega, o pakraščiuose maudosi aliejuje.

 

Pans with non-stick coating

Keptuvės nelimpančia danga

Jei galvojate apie keptuvę su nelimpančia danga, kokybė yra svarbiausia. Rinkitės tokius prekių ženklus, kurie užtikrina, kad medžiaga būtų be PFOA ir PTFE (dažniausiai jos buvo naudojamos tefloninių keptuvių gamyboje). Geros kokybės keptuvės su nepridegančia danga dažniausiai nėra lengvos, nes turi sluoksniuotą, tvirtą dugną. Pagrindas dažniausiai turi lengvą aliuminio šerdį, kuri pasižymi išskirtinėmis laidumo savybėmis ir gerai paskirsto šilumą. Tačiau aliuminis netinka sąlyčiui su maistu ir lengvai deformuojasi. Štai kodėl jis dažnai derinamas su plienu ir moderniais lydiniais, titanu ar keramika. Garsūs gamintojai siekia kuo didesnio šiuolaikinių paviršių patvarumo, kad išvengtų įbrėžimų, o tai dažniausiai yra didžiausias nelipnių paviršių trūkumas.

Pasiinkite keptuvę nelimpančia danga

 

Plieninės keptuvės

Jei rimtai gaminate maistą, geriausias pasirinkimas yra plieninė keptuvė. Ją rasite daugumos profesionalių šefų virtuvėse. Plienas yra tradicinė medžiaga, kuri yra 100% natūrali ir pasižymi puikiomis kepimo savybėmis. Ši medžiaga tolygiai paskirsto šilumą ir ją palaiko. Laikui bėgant plienas įgauna kokybę ir jums nereikia jaudintis dėl juodėjimo. Prieš pirmą kartą naudojant keptuvę reikia iškaitinti ir paprastai pakanka nuvalyti ją popieriniu rankšluosčiu. Prancūzų prekės ženklas De Buyer yra plieninių keptuvių gamybos ikona.

Pasirinkite plieninę keptuvę

Steel pan

 

Stainless steel pans

Nerūdijančio plieno keptuvės

Nerūdijantis plienas yra itin atspari medžiaga. Didelis pranašumas, lyginant su plienu, yra tai, kad jis nerūdija. Be to, jis nesugeria maisto kvapų ir nėra linkęs braižytis. Tačiau daugelis žmonių nemėgsta jo „lipnumo“. Tačiau net nerūdijantį plieną galima sudeginti, kad susidarytų beveik nelimpantis paviršius (žr. toliau). Be to, daugelis gamintojų savo nerūdijančio plieno keptuves dengia nepridegančia danga.

Pasirinkite nerūdijančio plieno keptuvę

 

Varinės keptuvės

Jos gali puikiai papuošti jūsų virtuvę, tačiau taip pat reikalauja daug priežiūros, o dėl kainos tai yra viena didžiausių investicijų virtuvėje. Bet... tai jums atsipirks! Varinės keptuvės niekada neišeina iš mados, kelia pavydą, o gaminti jose bus malonu dėl momentinio šilumos laidumo. Vidinis sluoksnis dažniausiai yra nerūdijantis arba cinkuotas plienas ir prižiūrite jį taip pat, kaip ir nerūdijančio plieno indus. Varinių keptuvių meistrai – prancūzų prekės ženklai Mauviel ir De Buyer.

Pasirinkite varinę keptuvę

Copper pan

 

Apibendrinkime parametrus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis keptuvę:

  • Ar keptuvė tinka jūsų turimos viryklės tipui?
    Su tuo susiduria dauguma indukcinių kaitlenčių savininkų. Varis šioms viryklėms visiškai netinka, o ketus gali „nedraugauti“ su stipria indukcija. Visada patikrinkite gamintojo rekomendacijas dėl savo gaminio.
  • Ar galiu ją naudoti orkaitėje?
    Paprastai tai priklauso nuo rankenos medžiagos, o nelipnių paviršių atveju – nuo ​​medžiagos, kurią naudoja orkaitės gamintojas. Vėl gi, būtinai patikrinkite kiekvieno gaminio specifikaciją.
  • Ar galima plauti indaplovėje?
    Jei turite geros kokybės keptuvę, sutikite su tuo, kad neturėtumėte jos plauti indaplovėje. Plienas, ketus ir varis turi kuo mažiau liestis su vandeniu ir plovikliais. Plienines ir ketaus keptuves galima nušluostyti popieriniu rankšluosčiu. Aliejaus plėvelė apsaugo nuo rūdžių, kurias sukelia oro drėgmė, ir padidina paviršiaus antilipnias savybes.

 

Ar nerimaujate dėl keptuvių, kurios nėra parduodamos kaip „neprilimpančios“? Tai nebūtina. Geležis/ plienas ir ketus yra natūraliai nelimpantys paviršiai. O jų savybės naudojant netgi gerėja. Svarbu, prieš pirmą naudojimą keptuvę iškaitinti.

Keptuvės iškaitinimas

Paskalaukite keptuvę verdančiu vandeniu ir gerai išdžiovinkite. Į keptuvę maždaug iki 1 mm aukščio supilkite aliejų ir kaitinkite ant vidutinės ugnies apie 5 minutes (kol pradės rūkti). Leiskite keptuvei atvėsti, tada nusausinkite aliejų ir nuvalykite keptuvę virtuviniu popieriniu rankšluosčiu.

 

Jakub Černý Kulina

Jakub Černý, Kulina prekybos skyriaus vadovas

Kaip pagrindinės virtuvės įrangos dalį, rekomenduojame vieną universalią žinomo gamintojo keptuvę, pvz. prancūzų prekės ženklo De Buyer  ar Vokietijos prekės ženklais WMF or WOLL.

Tikrai nesuklysite pasirinkę plieninę, ketaus ar titano keptuvę. Jei prisiminsite, kaip tinkamai ją prižiūrėti, ji jums tarnaus daug metų.