jie yra universalus kiekvieno virėjo pagalbininkas, nesvarbu, ar esate profesionalas, entuziastas, ar pradedantysis. Juos galima palyginti su kokybišku šveicarišku peiliu: Jie yra tvirti, patvarūs ir išties universalūs. Tiek rūpestingai prižiūrint, jie gali lydėti jus visą gyvenimą ir tapti nepakeičiamu virtuvės įrankiu. Jos idealiai tinka įvairiems patiekalams ruošti - nuo tobulo kepsnio iki kvapnių kepinių.
Tačiau kas lemia, kad ketaustoks ypatingas, kad ir po šimtmečių sugrįžta į mūsų virtuves? Pažvelkime į jo istoriją, naudą ir kaip tinkamai jį prižiūrėti.
Ketaus indų istorija
Ketaus indų istorija siekia tūkstančius metų. Pirmieji ketaus indai atsirado senovės Kinijoje apie 220 m. pr. m. e. ir netrukus paplito kitose pasaulio dalyse, įskaitant Aziją, Europą ir Ameriką.
Ketaus luitas Europoje išpopuliarėjo per pramonės revoliuciją, kai jį pradėta masiškai gaminti. Nors anksčiau ketaus indai buvo neatsiejama kiekvieno namų ūkio dalis, jų populiarumas sumažėjo atsiradus šiuolaikiniams nelimpančios dangos indams. Tačiau šiandien, kai žmonės vis dažniau renkasi tradicinius ir tvarius maisto ruošimo būdus, ketaus indai išgyvena renesansą.
Ketaus geležis pasižymi didele šilumos talpa ir puikiu laidumu.
Taip užtikrinama, kad maistas būtų tolygiai iškeptas ir pašildytas.
Ketaus keptuvė gali būti jūsų paveldo dalis ateinančioms kartoms, ji tarnaus tikrai ilgai.
Ketaus keptuvė gali atlaikyti tikrai ekstremalias sąlygas, kepkite joje ant atviros ugnies.
Jis suderinamas su visų tipų viryklėmis, įskaitant, žinoma, indukcines!
Jei jį pastatysite gerai matomoje vietoje, visi dukart pagalvos, ar jus supykdyti.
Pirmiau pateiktų duomenų nepakanka? Skaitykite toliau ir sužinokite 12 priežasčių, kurios įtikins jus, kad ketaus keptuvė yra tiesiog meilė!
3 nedideli PROTESTAI
Pavyzdžiui, lyginant su aliuminiu, ketus yra sunkus. Tačiau dėl to jis taip pat yra patvarus ir matmenų požiūriu stabilus.
Nors jos yra virtuvės supermenas, ketaus keptuvėms reikia šiek tiek priežiūros. Po kiekvieno naudojimo jas reikia tinkamai išdžiovinti ir tikrai neplauti indaplovėje.
Prieš naudojant pirmą kartą, kai kurias ketaus keptuves rekomenduojame gerai išdegti, kad įgautų apsauginę patiną, ir kartkartėmis pakartoti degimą. Tačiau nesijaudinkite, turime išsamų tinkamos ketaus keptuvių priežiūros vadovą, kuris padės jums atlikti šį darbą.
Geriausios ketaus keptuvės pagal klientų atsiliepimus
Ketaus keptuvės priežiūra
Ketaus keptuvių priežiūra iš pradžių gali atrodyti sudėtinga, tačiau, įvaldžius pagrindinius veiksmus, tai taps įprasta virtuvės rutinos dalimi. Tinkamą priežiūrą sudaro keli žingsniai:
Deginimas (prieskoniai): Tai pagrindinis žingsnis, apsaugantis keptuvę nuo rūdžių ir sukuriantis natūralų nelimpančią paviršių. Kepimas atliekamas keptuvę patepus plonu aliejaus sluoksniu ir įkaitinus iki aukštesnės nei dūmingumo ribos.
Reguliarus valymas: Kiekvieną kartą panaudoję ketaus keptuvę išvalykite šiltu vandeniu ir minkštu šepetėliu arba kempine. Venkite agresyvių valiklių, kurie gali pažeisti alyvos dangą. Niekada neplaukite ketaus keptuvės indaplovėje!
Saugus laikymas: Prieš sandėliavimą įsitikinkite, kad keptuvė yra visiškai sausa, kad nerūdytų. Keptuvę taip pat galima puikiai išdžiovinti ant viryklės arba orkaitėje. Išdžiovinę paviršių patepkite plonu aliejaus sluoksniu.
Atnaujinkite deginimą: Ketaus ketaus ketaus keptuvei net ir geriausiai prižiūrint, kartais gali prireikti pakartotinio įkaitinimo. Jei pastebėjote rūdžių arba keptuvė prarado blizgesį, laikas iš naujo įkaitinti. Procesas toks pat, kaip ir pirminio degimo metu.
Mūsų patarimas
Skaityti
Taip pat
Išsamus ketaus keptuvių priežiūros vadovas
Nuo pirminio paleidimo iki kasdienės priežiūros: Sužinokite, kaip prižiūrėti ketaus indus, kad jie tarnautų amžinai.
Ketaus keptuvės puikiai tinka įvairiems maisto ruošimo būdams, ypač tiems, kuriems reikalinga aukšta ir stabili temperatūra. Pateikiame keletą patarimų, kaip kuo geriau išnaudoti ketaus keptuves:
Įkaitinkite keptuvę: Ketaus ketaus keptuvė įkaista lėtai, bet kai ji įkaista, temperatūra išlieka tolygi. Įkaitusi keptuvė idealiai tinka mėsai, daržovėms kepti ar traškiems traškučiams ruošti.
Tinkamų riebalų naudojimas: Kepant ant ketaus svarbu naudoti aliejų ir riebalus, kurių dūmų temperatūra yra aukšta, pavyzdžiui, rapsų aliejų arba taukus. Venkite žemos dūmų temperatūros aliejų, kurie gali perdegti.
Nepridegančio paviršiaus priežiūra: Norint, kad ketaus keptuvė neliptų, svarbu ją reguliariai kaitinti, tinkamai valyti ir laikyti sausą. Naudojant netinkamas valymo priemones gali būti pažeistas apsauginis aliejaus sluoksnis.
Tinkamas naudojimas: Ketaus keptuvė puikiai tinka kepsniams ruošti, daržovėms kepti, kepti, duonai kepti ir net desertams, pavyzdžiui, pyragui, kepti. Tačiau venkite kepti stipriai rūgštų maistą, pavyzdžiui, pomidorų padažus, nes jie gali suardyti apsauginį sluoksnį ir sukelti metalo skonį maiste.
Kaip ketaus ketaus gaminiai skiriasi nuo kitų populiarių medžiagų?
Reaktyvumas su rūgščiais maisto produktais (be paviršiaus apdorojimo)
Aukštas
Aukštas
Nėra
Lengvas valymas
Vidutinis
Vidutinis
Puikus
Kaina
Žemas
Vidutinis
Aukštas
Honza Hajný, "Chefparade" maisto gaminimo mokyklos šefas:
Ketaus keptuvės (kartu su plieninėmis) idealiai tinka kepsniams. Jei taip pat norite, kad kepsnys atrodytų kaip kepta mėsa, nesuklysite pasirinkę vieną iš plačių kokybiškos grilio keptuvės pasiūlymaikad kepsnys, ant grotelių keptos daržovės ar sūris būtų ne tik tinkamai iškepti, bet ir vizualiai patrauklūs.
Ketaus keptuvių nauda sveikatai ir aplinkai
Be praktinių privalumų, ketaus naudojimas taip pat turi teigiamą poveikį sveikatai ir aplinkai:
Nauda sveikatai: Litis gali pridėti nedidelį kiekį geležies į maistą, o tai ypač naudinga žmonėms, kuriems trūksta geležies, arba vegetarams. Ketaus keptuvėse taip pat nėra kenksmingų cheminių medžiagų, kurios gali išsiskirti gaminant maistą.
Ekologinis pasirinkimas: Litiniai indai yra patvarūs ir tvarūs, todėl tai puikus pasirinkimas tiems, kurie stengiasi sumažinti atliekų kiekį ir vienkartinių ar trumpalaikių virtuvės reikmenų naudojimą.
Ketaus keptuvės yra universalus ir patvarus įrankis, galintis daugelį metų puošti jūsų virtuvę. Nesvarbu, ar esate aistringas virėjas, mėgstantis eksperimentuoti, ar ieškote patikimo įrankio kasdieniam maisto ruošimui, ketaus keptuvės yra puikus pasirinkimas. Tinkamai prižiūrint ir rūpinantis, ketaus keptuvė jums tarnaus ne tik kaip funkcionalus, bet ir estetiškas virtuvės priedas.
DUK
Ketaus keptuvės DUK
Kuo skiriasi ketaus ir plieno keptuvės?
Virtuvėje skirtumo tarp šių medžiagų nepajusite. Cheminiu požiūriu tiek plienas, tiek ketus yra juodieji metalai, besiskiriantys tik anglies kiekiu. Taigi anglinio plieno ir ketaus keptuvės priežiūra yra beveik identiška, o virtuvėje jos nelabai skiriasi savo praktinėmis savybėmis.
Kaip įkaitinti ketaus keptuvę?
Kai kurie keptuvių gamintojai savo gaminius tiekia jau apkeptus, o kai kuriais prieskoniais teks pasirūpinti patiems. Apdegimas trunka apie apsauginio alyvos sluoksnio tvirtinimasdėl to nelimpančios savybės taip pat padidėja kiekvieną kartą gaminant maistą.
Gerai nuplaukite keptuvę karštu švariu vandeniu.
Gerai nusausinkite ketaus keptuvę.
Pastatykite keptuvę ant kaitros šaltinio (viryklės ar atviros ugnies) ir supilkite saulėgrąžų arba rapsų aliejų - juo uždenkite visą dugną.
Įkaitinkite aliejų, kol pradės rūkti, ir leiskite jam taip kepti dar bent 2 minutes - keptuvės paviršius patamsės.
Tada leiskite aliejui atvėsti keptuvėje, nusausinkite jį ir nuvalykite keptuvę popieriniu rankšluosčiu.
Ketaus keptuvę taip pat galite pagardinti orkaitėje, patepdami ją aliejumi arba taukais ir leisdami kepti 180 °C temperatūroje apie 2 valandas. Visada įsitikinkite, kad keptuvės rankena nėra pagaminta iš medžiagos, kuri orkaitėje gali būti pažeista!
Ketaus keptuvę įkaitinkite taip pat, kaip ir plieninę keptuvę:
Kokia yra geriausia alyva ketaus kūrenimui?
Geriausia naudoti aukštos dūmų temperatūros aliejų, pavyzdžiui, rapsų, saulėgrąžų ar sėmenų aliejų. Šie aliejai gerai polimerizuojasi ir sukuria tvirtą nelimpančią dangą.
Kaip pašalinti galimas rūdis iš ketaus?
Netinkamai prižiūrimos ketaus keptuvės gali surūdyti. Tačiau tai nėra žalingas reiškinys. Rūdis nuo keptuvės galima atsargiai pašalinti, pavyzdžiui, šiurkščia kempine arba vieliniu šepečiu, tada keptuvę vėl nuplauti karštu vandeniu, kruopščiai išdžiovinti ir padengti nauju aliejaus sluoksniu.
Ar galima ketaus keptuvę plauti indaplovėje?
Venkite plauti ketaus indaplovėje. Kad ketaus ketaus gaminiai nerūdytų, juos reikia laikyti kuo sausesnius, be to, plovikliai ir tabletės gali pažeisti apsauginį alyvos sluoksnį.
Kaip dėl ketaus puodo?
Jau žinome, kad ketaus keptuvės yra puikios. Tačiau ne mažiau puikios yra ir ketaus puodai! Dėl įmantraus dizaino, kokybiško pagaminimo ir tvirto dangčio galite pasigaminti tokių skanėstų kaip namie kepta duona.