Kaip pasirinkti geriausią daržovių peilį

Image

Ar žinojote, kad tinkamas daržovių peilis padeda sutaupyti daug laiko virtuvėje? Nes tinkami peiliai užtikrins, kad pjaustymas būtų sklandus, greitas ir jums netrukdytų įstrigę griežinėliai ar netaisyklingi pjūviai. Tai tinka ir smulkiai pjaustant pomidorus, ir pjaustant kietas šaknines daržoves. Pateiksime jums patarimų, kaip pjaustyti griežinėliais ir kubeliais daržovių peiliai (o jų yra daug), kad gautumėte bendrą vaizdą ir išsirinktumėte jums tinkamą.

Kokybiški daržovių peiliai

noze na brambory
3 paprasti žingsniai, kaip išsirinkti tobulą daržovių peilį
  1. Kokią ašmenų formą pasirinkti?
    Jei ieškote įrankio, skirto pjaustyti ir apkarpyti, pasirinkite nedidelis peilis aštriu galu. Jei dažniau drožinėjate, jums reikia vidutinio ilgio peilis tiesiais ašmenimiskuris užtikrina puikų pjaustymo metu esantį sąlytį su pjaustymo kilimėliu ir todėl sumažina nepilnų pjūvių skaičių.
  2. Plienas, nerūdijantis plienas ar kitos medžiagos?
    Kai kuriose daržovėse ir vaisiuose, ypač rūgščiuose, pavyzdžiui, pomidoruose ar citrusiniuose vaisiuose, gali būti rūgščių, kurios skatina koroziją ir greitesnį įrankių nudilimą. Todėl šiuo požiūriu jie yra tinkamesni.peiliai nerūdijantis. Jei pirmenybę teikiate plieniniams peiliams, nepamirškite jų nuosekliai prižiūrėti.
  3. O kaip dėl rankenos?
    Pirmiausia jis turėtų būti ergonomiškas, t. y. gerai priglusti prie rankos, o geriausia, kad būtų neslidus. Kalbant apie medžiagą, kiekviena jų turi savų privalumų ir trūkumų - mediena yra estetiška, bet laikui bėgant ant jos gali atsirasti nusidėvėjimo požymių, nerūdijantis plienas yra elegantiškas, patvarus, bet šaltas ir gali slysti, o kompozitinės ar plastikinės rankenos yra nebrangios, bet ne itin stilingos.
granton edge

Grantono kraštas pravers...

Ar žinojote, kad daržovių peiliai gali turėti specialią apdailą, vadinamą grantono briauna? Tai nedideli įdubimai ant ašmenų, kuriuose susidaro oro kišenės, neleidžiančios daržovių gabalėliams pjaustant prilipti prie ašmenų. Nors tai smulkmena, ji gali labai pagreitinti darbą ir padidinti efektyvumą, nes reikės rečiau nutraukti pjaustymą, kad pašalintumėte įstrigusius gabalėlius.


Kokybiški daržovių peiliai


Kokių tipų yra daržovių peiliai

loupaci nuz

Nulupimo peilis

Tai mažesnis peilis, dažnai turintis lenktą, 7-10 cm ilgio geležtę, kuria lengviau pašalinti žievelę be nereikalingų atliekų. Jis ypač tinka bulvėms, cukinijoms ar obuoliams.

Žr. .

okrajovaci noze

Apkarpų peilis

Tai peilis plonais ir trumpais ašmenimis (7-12 cm), kuris idealiai tinka smulkesniems vaisiams ir daržovėms tiksliai apdoroti. Jis idealiai tinka detaliems ir dekoratyviniams darbams.

Žr. .

noze na rajcata

Peilis pomidorams

Jis specialiai pritaikytas prasiskverbti pro kietą pomidorų odelę, nepažeidžiant minkšto pomidorų minkštimo. Paprastai ašmenys būna 10-15 cm ilgio ir ploni, su dantukais.

Žr. .

Nakiri nuz

Nakiri

Tai tradicinis japoniškas daržovių peilis, pasižymintis itin dideliu aštrumu, leidžiančiu tiksliai ir švariai pjauti. Apatinis ašmenų kraštas yra beveik arba visiškai tiesus, todėl neatsiranda neužbaigtų pjūvių. Ilga (16-18 cm) ir plati geležtė palengvina supjaustytų ingredientų perkėlimą į keptuvę ar dubenį. Nakiri peiliai tinka greitai ir efektyviai apdoroti didelius daržovių kiekius, o dėl didesnio svorio - pjaustyti kietesnių rūšių daržoves. Tą pačią paskirtį atliks ir universalesnis virtuvės pagalbininkas, Santoku peiliskuriuo taip pat galima pjaustyti žuvį ar paukštieną. Skaityti daugiau apie japoniškus peilius.

Žr. .

kucharske noze

Virtuvės šefo peilis

Kadangi virėjo peilis yra daugiafunkcis pagalbininkas, kuriuo galima atlikti daugumą virtuvės užduočių, jis taip pat tinka pjaustyti daržoves, ypač dideles ir kietas, pavyzdžiui, moliūgus, melionus ir kt. Virėjo peiliai gali būti maži (15 cm) arba dideli (iki 30 cm) su šiek tiek išlenkta apatine briauna, leidžiančia pjaustant daržoves atlikti sklandžius svyruojančius judesius. Šiek tiek įgudus peilio galą galima naudoti smulkesniems darbams, tačiau dėl bendro tvirtumo jis netinka išsamiems detaliems darbams. Sužinokite, kaip išsirinkti idealų virtuvės peilį jūsų poreikiams.

Žr. .

skrabka julienne

Julienne

Nors tai ne visai peilis, šis įrankis 100 % skirtas daržovėms. "Julienne" - tai lupiklis su specialiais ašmenimis, kurie leidžia suformuoti plonas ir kartu lygias juosteles. Julienne skustuvo ašmenys gali būti lygūs arba dantyti, priklausomai nuo pageidaujamos galutinės žaliavos formos. Ji dažnai naudojama dekoracijoms kurti. Tokio pat dėmesio nusipelno ir mandolinoskuriais galite išgauti formas, papuošiančias bet kokį patiekalą.

Žr. .


Populiariausi japoniški peiliai pagal mūsų klientų atsiliepimus


nakup kulina
Pirkimų skyriaus vadovas Kulina

Jakub Černý rekomenduoja:

Apskritai, virtuvėje tikrai galite kartais panaudoti visus pirmiau išvardytus įrankius, tačiau jei norite, kad jūsų arsenalas nebūtų per didelis, jums pakaks vieno mažo (pjaustymo ar lupimo) ir vieno didelio (nakiri/santoku arba virtuvės šefo) peilio.

Medžiagų palyginimas

Iš ko pagamintas daržovių peilis

ostri
Ašmenys

Daržovių peiliai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų, kurių kiekviena turi savų privalumų ir trūkumų:

  • Nerūdijantis plienas - jis atsparus korozijai, nereikalauja daug priežiūros ir yra ilgaamžis, tačiau tai minkštesnė medžiaga, todėl ją gali reikėti dažniau galąsti.
  • Anglinis plienas - jis labai aštrus ir lengvai galandamas, tačiau labiau linkęs rūdyti ir susidaryti dėmių, todėl jį reikia šiek tiek labiau prižiūrėti.
  • Keramika - yra lengvas, labai aštrus ir labai atsparus korozijai, tačiau kartu yra trapus, todėl labiau pažeidžiamas. Be to, jį sunku galąsti buitinėmis sąlygomis.
  • Damasko plienas - garsėja patraukliu dizainu ir dideliu kietumu, kuris glaudžiai susijęs su jo garsiuoju aštrumu. Kita vertus, tai brangesnė medžiaga, kuri yra linkusi į koroziją, todėl reikalauja tam tikros priežiūros.
rukojet
Rankena

Kaip ir ašmenys, daržovių peilių rankenos gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, kurios turi savų privalumų ir trūkumų:

  • Mediena - yra labai estetiškas, malonus liesti ir paprastai gerai priglunda prie rankos, tačiau kartu reikėtų atsižvelgti į tai, kad jį reikia prižiūrėti ir po kurio laiko gali atsirasti nusidėvėjimo požymių.
  • Metalas - paprastai nerūdijantis plienas arba titanas - labai patvarios ir vizualiai nesenstančios medžiagos, kurias lengva prižiūrėti. Tačiau jos gali būti šaltos, sunkios ir, jei neturi tekstūros arba jei yra drėgnos ar riebios, slidžios.
  • Sudėtinis - (pvz., "Micarta") yra pagamintas iš drobės, popieriaus, stiklo pluošto ir dervos sluoksnių, todėl yra labai patvari ir tvirta medžiaga, kurią taip pat malonu liesti. Tačiau gamybos procesas yra kruopštus, todėl ši medžiaga yra palyginti brangi.
  • Plastikinis - lengvai atlaiko drėgmę, nereikalauja didelės priežiūros ir nekainuoja. Tačiau jis gali atrodyti nelabai stilingai.

Populiariausi daržovių lupikliai


noze na zeleninu
5 paprasti žingsniai:
Kaip prižiūrėti daržovių peilį

Daržovių peilių priežiūra nėra sudėtinga, tačiau labai svarbu išlaikyti jų ilgaamžiškumą ir aštrumą:

  1. Rankų plovimas: Prietaisus visada plaukite rankomis su šiltu vandeniu ir švelniu plovikliu. Venkite plauti indaplovėje, kuri gali pažeisti peilius ir rankeną, taip pat venkite abrazyvinių priemonių ir šiurkščių kempinių.
  2. Momentinis džiovinimas: Nuplovę peilį, nedelsdami nusausinkite jį minkšta audinys. Taip išvengsite korozijos.
  3. Reguliarus šlifavimas: Reguliariai galąskite peilius. Naudojant kasdien maždaug 1 kartą per mėnesį, naudojant rečiau - kartą per 3-6 mėnesius. Galandimui visada naudokite galąstuvai arba šlifavimo įrankiaikurie tinka konkrečiam peilio tipui ir medžiagai. Kartą per metus profesionaliai pagaląskite peilius.
  4. Tinkamas laikymas: Saugoti peilius specialioje blokai, magnetinius bėgelius, apsaugines rankoves ar stalčių organizatorius, kad išvengtumėte nusidėvėjimo ar pažeidimų. Niekada nelaikykite peilių palaidų virtuvės stalčiuje.
  5. Naudojant pjaustymo lentą: Pjovimui naudokite tik medinius arba plastikinius pjaustymo lentos. Kitos medžiagos gali sugadinti arba nutrinti ašmenis.
Daugiau apie peilių priežiūrą

Populiariausi galąstuvai ir galąstuvai pagal mūsų klientus


Mūsų patarimas
Taip pat skaitykite
->
kuchynske noze
Viskas, ką reikia žinoti apie virtuvinius peilius
Ar žinote, kaip atpažinti gerą peilį? Ar žinote, kiek yra peilių rūšių? Ir kaip išsirinkti tinkamiausią? Atsakymus į šiuos klausimus ir dar daugiau sužinosite:
top noze na zeleninu

Geriausi daržovių peilių gamintojai

Vokiečių šeimos įmonės peiliai Wüsthof garsėja savo tikslumu ir ilgaamžiškumu.

Jei ieškote puikiai funkcionalaus ir kartu labai kokybiško dizaino dirbinio, o tai ypač pasakytina apie "Nakiri" peilius, pasikliaukite peiliais.Dellinger arba Miyabi.

Kiti gamintojai, kurie jau seniai sulaukė populiarumo tarp mėgėjų ir profesionalių virėjų, yra šie Victorinox, Zwilling arba WMF.
DUK
Dažniausiai užduodamas klausimas
Kam man reikalingas daržovių peilis?
Daržovių peiliai yra specialiai sukurti tam, kad būtų lengviau nulupti, supjaustyti, susmulkinti, supjaustyti griežinėliais ar kubeliais įvairias daržoves.
Kokie yra pagrindiniai daržovių peilių tipai?
Lupimo peilį, peilį, nakiri, peilį pomidorams ir, galbūt, džiūvėsėlių skustuvą.
Iš kokių medžiagų gaminami daržovių peilių ašmenys?
Nerūdijantis plienas, anglinis plienas, keramika ir damasko plienas.
Ar galima daržovių peilį plauti indaplovėje?
Ne. Aukšta temperatūra ir tirpikliai gali sugadinti ašmenis ir rankeną.
Kaip dažnai turėčiau galąsti daržovių peilį?
Jei peilį naudojate kasdien, jį reikėtų galąsti bent kartą per mėnesį, o jei rečiau - maždaug kas 3-6 mėnesius.