Kaip pasirinkti kišeninį peiliuką


Kišeniniai peiliai yra daugiau nei įrankiai - tai kelionių palydovai, pagalbininkai prireikus ir universalūs įrankiai, kuriais kartais gali pasinaudoti kiekvienas. Tinkamo peilio pasirinkimas priklauso nuo kelių pagrindinių veiksnių. Padėsime jums jais orientuotis, taip pat pridėsime keletą patarimų, kaip prižiūrėti savo naująjį daiktą.

skladaci nuz

Kiek ašmenų man reikia

"Mažiau yra daugiau", o gal kišeninių peilių atveju galioja principas "kuo daugiau, tuo geriau"? Tai priklauso nuo jūsų poreikių. Todėl supažindinsime jus su skirtingais kišeninių peiliukų tipais, kad žinotumėte, iš ko rinktis:


Kišeniniai peiliai su viena geležte

Jie yra paprastos konstrukcijos su 5-15 cm ilgio ašmenimis. Paprastai jie būna lengvi, o kartais net su perforacijomis, kad svoris būtų kuo mažesnis. Šiuos peilius lengva valdyti ir jie tinka įvairioms užduotims atlikti - nuo nuotykių gamtoje, maisto gaminimo lauke iki praktinio naudojimo kasdieniame gyvenime, pavyzdžiui, pakuotėms atidaryti ir pan.

Kišeniniai peiliai su dviem ašmenimis

Jie turi du skirtingos formos, ilgio ir dydžio peilius, todėl tinka įvairiems darbams. Pagrindinė geležtė yra tvirtesnė ir paprastai siekia 5-10 cm, o antroji geležtė yra plonesnė ir dažnai turi dantytą kraštą arba aštrų smaigalį. Dviejų ašmenų peiliai ypač vertinami lauko entuziastų, juos dažnai naudoja žvejai ar amatininkai, tačiau jie taip pat praverčia kišenėje ar rankiniame bagaže kaip praktiškas įrankis įvairiose situacijose.

Daugiafunkciniai peiliai

Daugiafunkciniame peilyje, pavyzdžiui, šveicariškame peilyje "Swiss Army Knife" arba "Swiss", be pagrindinės, plačiausios geležtės, yra įvairių kitų įrankių. Tarp jų yra konservų atidarytuvas, atsuktuvas, pjūklas, žirklės ir daugelis kitų. Dėl to daugiafunkcinis peilis yra universalus įrankis, kurio neturėtų trūkti nė vienoje žygio kuprinėje, taip pat ir įprastame rankiniame bagaže.

Galvos


Geriausi kišeniniai peiliai pagal klientų atsiliepimus

Lygi ar dantyta geležtė?

Jei neperkate peilio, kurio viena geležtė yra lygia briauna, o kita - dantyta, jums teks priimti sudėtingą sprendimą... Pateiksime abiejų peilių privalumus ir trūkumus, kad nesusidarytumėte klaidingos nuomonės:

Hladké ostří

Lygus peilis

Privalumai: Lygūs ašmenys leidžia geriau valdyti, tiksliau ir švariau pjauti. Be to, lygią geležtę lengviau galąsti namuose.

Trūkumai: Lygiu peiliu sunku supjaustyti duonos kepalą, nupjauti virvę ar kitus daiktus, kuriems reikia pjovimo judesių.

vroubkované ostří

Dantyti ašmenys

PrivalumaiA: Dantytas peilis puikiai tinka pjauti kietas medžiagas ir žaliavas, nes jo plonesni dantukai palengvina paviršiaus suardymą.

TrūkumaiA: Smulkios medžiagos bus pažeistos dantytais ašmenimis ir liks suskilinėjusios. Be to, dantytą peilį beveik visais atvejais reikia galąsti profesionaliai.

Paprasčiausiai stovyklaujant mėsą gerai supjaustysite lygiu peiliu, tačiau šakoms ugniai pjauti rinkitės dantytą peilį. O jei planuojate daryti ir viena, ir kita ir nenorite turėti dviejų peilių, rinkitės tokį, kuris sujungia abu variantus - nuo galo iki vidurio jis yra lygus, o paskui dantytas iki pat rankenos.

kapesni nuz materialy
Iš ko turėtų būti pagamintas uždarymo peilis

Prieš perkant svarbu bent šiek tiek įsivaizduoti, kaip norėsite naudoti peilį: ar juo pjaustysite maistą, ar medieną.

Nėra jokio atradimo, kad ašmenys natūraliai nusitrina juos naudojant. Nusidėvėjimo greitis priklauso nuo medžiagos, iš kurios ji pagaminta, o tai turi įtakos ir kitiems aspektams, pavyzdžiui, lankstumui ar atsparumui korozijai. Jei nesate žinovas, perkate peilį grynai praktiniais sumetimais ir nenorite juo labai rūpintis, rinkitės nerūdijančio plieno įrankį. Kaip rodo jo pavadinimas, jis atsparus rūdims, be to, yra lankstus, todėl atsparesnis pažeidimams nei tvirtesnės medžiagos (pavyzdžiui, damasko plienas). Nors jį lengviau nudildyti, tačiau nesunku pagaląsti.

Jei esate išrankus klientas, nebijantis nuoseklesnės priežiūros ar sunkesnio galandinimo, ieškokite peilių, pagamintų iš anglinio plieno arba damasko. Jų privalumas tas, kad jie išlieka aštrūs tikrai ilgai.

Svarbi ir rankenos medžiaga. Kiekviena jų turi savų privalumų ir trūkumų. Mediena yra estetiška ir maloni liesti, tačiau ją reikia reguliariai prižiūrėti ir gali atsirasti nusidėvėjimo požymių. Plastikinės arba kompozitinės medžiagos gal ir neatrodo taip elegantiškai, tačiau jos yra patvarios, lengvos ir pigesnės. Metalinė rankena yra patvari ir atrodo nesenstanti, tačiau kartu dėl jos visas peilis būna sunkesnis, o rankena gali slysti, ypač kai sušlampa.

Galvos


Kokybiški kišeniniai peiliai

delka cepele kapesniho noze
Kišeninio peilio geležtės ilgis
Renkantis peilį nereikėtų praleisti klausimo, kokio ilgio turėtų būti naujojo peilio geležtė. Jų pasirinkimas labai platus - nuo trumpų 5 cm ilgio ašmenų iki beveik 20 cm ilgio milžinų.

Nors trumpais peiliukais vargu ar galima pjauti stambias žaliavas, jie dažnai būna daugiafunkcinių įrankių dalis, todėl jų efektyvumas pasimato kitur.

Vidutinio sunkumo peiliai pasižymi tuo, kad juos galima naudoti įvairioms užduotims atlikti, įrankių valdymu ir saugumu.

Ilgi peiliai atrodo monumentalūs. Jei ketinate išgyventi kelias dienas miške, be tokio pagalbininko tikriausiai neišsiversite, tačiau į miestą su juo neikite, nes daugumoje šalių jis yra nelegalus.
Mūsų patarimas
Taip pat skaitykite
->
kvalitní nože
Kodėl verta investuoti į kokybiškus peilius
Patarsime, į kuriuos peilius verta investuoti ir kur galite sutaupyti.
Image
Kaip prižiūrėti kišeninį peiliuką
  • Valymas: Po kiekvieno naudojimo nuo peilio nuosekliai pašalinkite nešvarumus. Jei esate lauke, nušluostykite jį bent jau servetėle ar nosinaite, o kai tik turėsite prieigą prie tekančio vandens, baigkite valyti kempine ir švelniu plovikliu. Tada peilį kruopščiai nusausinkite.
  • Tepimas: Reguliariai sutepkite judančias peilio dalis specialia alyva arba kitais tinkamais tepalais. Visada tepkite vos kelis lašus ir kelis kartus atidarykite ir uždarykite peilį, kad tepalas tolygiai pasiskirstytų. Tada alyvos perteklių nuvalykite minkšta šluoste. Tepalą visada tepkite ant švaraus ir sauso peilio.
  • Šlifavimas: Kadangi kišeniniai peiliukai dažnai naudojami sudėtingoms užduotims, dėl kurių jų ašmenys gali smarkiai nutrupėti arba būti pažeisti, jiems turi būti skiriamas deramas dėmesys. Todėl tikrinkite peiliuką po kiekvieno naudojimo ir jei jis atrodo mažiau aštrus,apvadas ją. Kišeniniai peiliai paprastai galandami 20-25 laipsnių kampu. Tačiau nepamirškite, kad kiekvienai geležtei reikia skirtingos galandinimo technikos. Kadangi kišeniniai peiliukai paprastai būna trumpi, jiems galąsti labiau tinka mažesni galandinimo įrankiai.

    Jei peilio geležtė pažeista arba jos nebegalima pagaląsti namuose, pagaląskite ją profesionaliai.
  • Saugojimas: Kišeninio peiliuko laikymas yra naudingas apsauginės rankovės. Visada laikykite tik švarų ir sausą peilį dėkle.
Galvos

darek pro muze

Kišeninis peilis - puiki dovana vyrams

Ieškote ypatingos dovanos savo partneriui, tėčiui, draugui ar kitam artimam vyriškos lyties draugui? Tuomet rinkitės kišeninį peiliuką. Tai gali būti labai asmeniška dovana, kurioje dera visos vyrų taip vertinamos savybės - naudingumas, stilius ir ilgalaikė vertė. Trumpai tariant, kišeninis peiliukas yra universalus įrankis, kurio būtinybė veikloje gamtoje yra neginčijama, tačiau jis taip pat gali rasti savo vietą striukės kišenėje, kur gali padėti kasdienėse situacijose. Turime daugiau dovanų patarimų vyrams.

kapesní nůž značky
Populiariausi kišeninių peilių prekių ženklai

Tipiškas daugiafunkcinių peilių gamintojas yra prekės ženklas "Victorinox" arba taip pat Zwilling. Tačiau verta paminėti ir jauną prekės ženklą Deejo, kuri buvo įkurta 2010 m., norėdama sukurti lengvą, praktišką ir kartu išskirtinį instrumentą iš geriausių medžiagų. Deejo peiliai greitai pelnė aukščiausios kokybės prekės ženklo, kuriame dera funkcionalumas, patvarumas ir elegancija, reputaciją.


DUK
Dažniausiai užduodamas klausimas
Kokiu kampu geriausia galąsti kišeninį peilį?
Kišeniniai peiliai paprastai galandami 20-25 laipsnių kampu. Šis kampas užtikrina pusiausvyrą tarp aštrumo ir ilgo geležtės tarnavimo laiko.
Kaip dažnai reikėtų galąsti kišeninį peiliuką?
Šlifavimo dažnumas priklauso nuo naudojimo dažnumo ir veiklos pobūdžio. Įprastai kasdien naudojant peilį rekomenduojama galąsti kartą per mėnesį. Naudojant intensyviai, pavyzdžiui, užsiimant veikla lauke, gali tekti galąsti kas 1-2 savaites.
Kokie yra pagrindiniai kišeninių peiliukų tipai?
Tai peiliai su viena geležte, peiliai su dviem geležtėmis ir daugiafunkciniai peiliai. Vieno ašmens peiliai yra paprasti ir lengvi, dviejų ašmenų peiliai turi skirtingus ašmenis skirtingoms užduotims atlikti, o daugiafunkciniai peiliai turi ne tik ašmenis, bet ir kitus įrankius, pavyzdžiui, atsuktuvą, pjūklą ar butelių atidarytuvą.
Kokia medžiaga yra geriausia kišeninių peiliukų geležtėms?
Dažniausiai kišeninių peilių geležtės gaminamos iš nerūdijančio plieno. Jis yra atspariausias korozijai ir pažeidimams. Tačiau galima įsigyti ir anglinio bei damasko plieno peilių, kurie pasižymi geresniu aštrumu, tačiau juos reikia šiek tiek labiau prižiūrėti, nes jie lengviau koroduoja.
Kaip tinkamai prižiūrėti kišeninį peiliuką?
Reguliariai ir nuosekliai valykite ašmenis vandeniu, naudodami minkštą kempinę ir švelnų ploviklį. Tada kruopščiai išdžiovinkite. Kartkartėmis sutepkite judančias kišeninio peilio dalis. Laikykite peilį apsauginiame dėkle.
Kaip pasirinkti tinkamą kišeninį peiliuką?
Rinkdamiesi kišeninį peiliuką atsižvelkite į jo naudojimo paskirtį, dydį, svorį ir geležtės bei rankenos medžiagą. Kasdieniam nešiojimui rinkitės lengvą ir kompaktišką peilį; veiklai gamtoje rinkitės tvirtesnį modelį su daugiau funkcijų.
Ar kišeniniai peiliukai yra legalūs?
Kišeninių peilių teisėtumas priklauso nuo šalies ir vietos įstatymų. Paprastai ilgesni nei tam tikro ilgio (paprastai 12 cm) peiliai su fiksuotais ašmenimis yra draudžiami viešose vietose.
Kokio ilgio peilį galima pasiimti į lėktuvą?
Į orlaivį galima įsinešti ne ilgesnį kaip 6 cm ilgio ir 1 cm pločio kišeninį peiliuką. Visi kiti peiliai turi būti laikomi registruotame bagaže.