- Virtuvės šefo peilis yra universalus įrankis, kurį dažniausiai renkatės virtuvėje.
- Jei pasirinksite kokybišką ir mažai priežiūros reikalaujantį daiktą, jis tarnaus daugelį metų.
- Skirtumą pastebėsite iš karto, nes pjaustyti ir pjaustyti virtuviniu peiliu bus daug lengviau.
Klasikinis virtuvės šefas ar japoniškas?
Klasikinis virėjo peilis, kartais dar vadinamas virėjo peiliu arba tiesiog vakarietišku virėjo peiliu, yra universalus įrankis su platesne lenkta geležte. Paprastai jis gaminamas iš nerūdijančio arba anglinio plieno, todėl yra sunkesnis ir tvirtesnis. Todėl juo galima lengvai pjaustyti kietus maisto produktus, pavyzdžiui, mėsą su kaulu, moliūgą ar melioną.
Japoniški peiliai, tokie kaip santoku ar gyuto, yra lengvesni, o jų geležtė paprastai yra plonesnė, mažai išlenkta arba visai neišlenkta. Jie paprastai gaminami iš kietesnio plieno, todėl yra itin aštrūs, tačiau vis dar trapūs. Todėl jie daug geriau tinka pjaustyti subtilią žuvį ar smulkinti žoleles.
Geriausi virtuvės peiliai pagal klientų atsiliepimus
- Idealus kokybiškų virėjo peilių kietumas turėtų būti 52-56 HRC. Šis lygis užtikrina idealią aštrumo ir atsparumo dilimui pusiausvyrą, todėl peiliai ilgai tarnauja ir patikimai veikia kasdienio naudojimo metu.
- Japoniški peiliai damaskinio plieno HRC yra didesnė nei 60.
- Šiuolaikinio peilių plieno kietumas siekia 64-68 HRC.
- Kartu kuo kietesnis peilis, tuo jis trapesnis. Todėl labai kieti peiliai puikiai tinka subtiliam darbui (pavyzdžiui, žuvies filė), bet lengvai pažeidžiami pjaustant kaulus.
Virėjo peilio geležtė
- Damasko plienas susidaro derinant dviejų rūšių plieną, kurių viename yra labai daug anglies, o kitame - labai mažai anglies. Dėl to iš šio metalo pagaminti ašmenys yra ne tik labai stiprūs, aštrūs ir patvarūs, bet ir pasižymi išskirtiniu dizainu.
- Anglinis plienas yra labai aštrus ir lengvai aštrinamas. Tačiau, kaip ir bet kurią kitą puikią medžiagą, anglinio plieno ašmenis reikia šiek tiek prižiūrėti, po kiekvieno naudojimo kruopščiai nuplauti ir išdžiovinti, nes jie nėra atsparūs korozijai.
- Nerūdijantis plienas yra nebrangus variantas, kurį lengva prižiūrėti ir kuris yra atsparus korozijai, tačiau turite būti pasirengę dažnesniam šlifavimui.
- Keramika yra nebrangus, lengvas ir, svarbiausia, labai aštrus. Tačiau kartu verta paminėti, kad jį nelengva galąsti ir jis yra trapus. Todėl ši medžiaga labiau tinka mažesniems virtuviniams peiliams, kurie nenaudojami mėsai ar kietoms daržovėms pjaustyti.
Virėjo peilio rankena
- Mediena yra malonus liesti, neslysta ir suteikia peiliui klasikinę išvaizdą. Kita vertus, jo priežiūra yra sudėtingesnė, nes jį reikia reguliariai tepti aliejumi, kad neišdžiūtų ir nesutrūkinėtų. Kartu mediena sugeria drėgmę ir riebalus, o tai gali trukdyti jos elegantiškam dizainui.
- Metalas yra labai patvarus, lengvai prižiūrimas, atrodo šiuolaikiškai ir profesionaliai. Kita vertus, jis yra sunkesnis, šaltas liesti ir gali būti slidus.
- Plastikinis yra labai atsparus drėgmei, riebalams ir kitoms medžiagoms, kurios dažnai pasitaiko virtuvėje. Ją taip pat lengva valyti ir nereikia ypatingos priežiūros. Tačiau plastikinės rankenos dažnai nėra tokios estetiškos.
- Sudėtinis tai kelių medžiagų mišinys, dažnai su neslystančiu sluoksniu. Sudėtiniai sluoksniai yra patvarūs ir lengvai prižiūrimi.
Trumpas (15-18 cm): idealiai tinka pradedantiesiems ar subtilesniems virėjams, paprastai jie geriau tinka moterų rankoms. Jos taip pat tinka mažesniam pjaustymo kiekiui ir tikslesniems pjūviams.
Vidutinis (20-23 cm): universalus dydis, tinkamas daugumai maisto ruošimo veiklų. Jei virtuvėje planuojate turėti tik vieną virėjo peilį, rinkitės šio ilgio.
Ilgas (25+ cm): tinkamas tiems, kurie dažnai ruošia dideles mėsos ar daržovių porcijas, pasitikintys savimi virtuvėje ir kuriems dideli peiliai yra tikras privalumas.
Kaltinis ar presuotas peilis?
Mėgstamiausi virėjo peiliai
Kaip prižiūrėti virėjo peilius
Po naudojimo peilį nuplaukite šiltu vandeniu su švelniu plovikliu ir iš karto išdžiovinkite. Laikykite jį blokas, apsauginis dėklas arba magnetinė juosta. Venkite palikti peilius stalčiaus skyriuje, nes jie daug greičiau susidėvi. Peilius reguliariai galąskite naudodamiTikslai arba abrazyviniu akmeniu, arba jį profesionaliai pagaląsti. Sužinokite daugiau apie virėjo peilių priežiūrą...
Geriausi virėjo peilių prekės ženklai
Aukščiausios klasės stalo įrankių meka yra Vokietijos miestas Solingenas, kuris taip pat yra tarptautiniu mastu saugoma kilmės vietos nuoroda ir registruotas prekės ženklas. Juo gali būti žymimi tik tie stalo įrankiai, kurie buvo apdoroti ir baigti gaminti pagal visus pagrindinius gamybos procesus Zolingeno pramoninėje zonoje.
Pagrindiniai gamintojai, kurie jau kelis šimtmečius tęsia šią stalo įrankių tradiciją, yra Zwilling, Wüsthof arba Güde Solingen. Kiti labai vertinami virtuvės peiliai: Victorinox,