Ar žinojote, kad kiekvienos virtuvės pagrindą turėtų sudaryti trys peiliai? Didelis virėjo peilis dideliems darbams atlikti, mažas peilis mažiems darbams atlikti ir dantytas peilis, kuriuo galima pjaustyti traškią duoną ar bagetes - konditerinis peilis. Nes tik juo galėsite prasiskverbti pro kietą plutą, nedeformuodami minkštų trupinių, ir taip kaskart patikimai iškepti tvarkingas riekeles. Patarsime, kokiais parametrais vadovautis, kad rastumėte jums tinkantį konditerinį peilį.
Kokybiški pyragaičiai yra traškūs išorėje ir purūs viduje. Pjaunant netinkamu peiliu, pažeidžiama kepinio struktūra, trupiniai trupa, keičiasi forma ir atsiranda negražių įpjovimų. Konditerinis peilis buvo specialiai sukurtas pjauti tiek kietas, tiek minkštas detales ir pasiekti puikių rezultatų.
Mėgstamiausi konditerijos peiliai
Konditerinis peilis (ne tik)
Juo meistriškai pjaustoma duona ar traškios bagetės, tačiau dėl dantytų ašmenų juo taip pat galima puikiai supjaustyti sultingus pomidorus, minkštus vaisius ar pyragus ir pyragaičius. Trumpai tariant, konditerinis peilis yra universalus įrankis, kuris bus jūsų pagalbininkas dažniau, nei galite tikėtis.
Konditerinio peilio ašmenys turi būti dantyti. Būtent dantyti danteliai leidžia įrankiu pradurti plutą nesutraiškydami minkštos vidinės dalies. Ploni dantukai tinka minkštesniems kepiniams, o gilesni - kietai plutai.
Jis turėtų būti 20-26 cm. Tokio ilgio pjaustytuvu lengva pjaustyti didelius kepinius, taip pat bagetes ar kitus mažesnius kepinius.
Geležtė turi būti gana plona, bet kartu labai tvirta. Lankstumas yra konditerinių peilių trūkumas, nes tik pakankamas stiprumas užtikrins maksimalią pjūvio kontrolę.
Nerūdijantis plienas dažniausiai naudojamas duonos peiliams gaminti, nes jis yra pakankamai aštrus ir atsparus korozijai. Kartais galima įsigyti ir damasko plieno peilių, tačiau svarbu atminti, kad juos sunkiau prižiūrėti, nes jie labiau linkę rūdijuoti.
Konditeriniai peiliai turi vidutinio pločio ašmenis, kurie paprastai būna tiesūs ir su apvaliu galiuku. Kai kurie įrankiai nuo rankenos šiek tiek siaurėja. Kai kurių konditerinių peilių ašmenys nuo rankenos yra pasvirę žemyn. Tai daroma tam, kad pjaustant pirštai nesiliestų su pjaustymo lenta.
Tinkamas peilio balansas užtikrina lengvesnį valdymą ir geresnę kontrolę pjaustant. Tai žinoma dėl to, kad peilio pusiausvyros taškas (bolsteris) yra toje vietoje, kur geležtė susilieja su rankena, todėl jei po šia peilio dalimi pakišite pirštą, peilis išliks subalansuotas.
Peilis turi tikti jūsų rankai. Ergonomiška rankenos forma užtikrina saugumą ir mažina nuovargį ilgai dirbant su peiliu. Skirtingos medžiagos turi savų privalumų ir trūkumų - mediena yra estetiška, bet laikui bėgant gali atsirasti nusidėvėjimo požymių, metalas yra nesenstantis, bet sušlapęs gali slysti, be to, rankoje jaučiamas šaltis, o plastikinės ar kompozitinės rankenos yra patvarios, įperkamos, bet gali neatrodyti elegantiškai.
Jei norite, kad duonos peilis ilgai išliktų aštrus, retkarčiais skirkite jam paprastą, bet svarbią priežiūrą:
- Skalbimas
Po kiekvieno naudojimo peilį nuplaukite šiltu vandeniu ir minkšta kempine. Venkite agresyvių valiklių ar abrazyvinių kempinių ir neplaukite indaplovėje. Visi šie būdai gali pažeisti peilį ir pagreitinti jo nusidėvėjimą. Iš karto po plovimo peilį nusausinkite minkšta šluoste, kad išvengtumėte korozijos. - Saugykla
Konditerinį peilį laikykite blokeliuose, lentynose, bėgeliais, dėkle ar stalčiuje su įdėklu, trumpai tariant, tokioje vietoje, kur negalima pažeisti geležtės. Venkite laikyti peilius palaidus virtuvės stalčiuje. - Šlifavimas
Konditerinio peilio nereikia galąsti taip dažnai kaip paprasto peilio, nes jo dantukai ilgiau išlieka aštrūs. Tačiau įprastai naudojant bet kokį įrankį, net ir geriausios kokybės, jis nuobodu, todėl duonos peilį reikia kartkartėmis pagaląsti. Naudokite tik dantytiems peiliams galąsti skirtus įrankius arba pasikliaukite profesionaliu galandinimu. - Tinkamas naudojimas
Peilį naudokite tik tešlai. Niekada nenaudokite jo kitiems ingredientams pjaustyti, ypač kietiems ingredientams, tokiems kaip griaučiai, kaulai, moliūgai, melionai ar šaldyti maisto produktai. Jie gali smarkiai pažeisti peilį. Visada pjaustykite ant medinės arba plastikinės pjaustymo lentelės; kitos medžiagos nutrina ašmenis.
Kokybiški indų plovimo produktai
Populiariausi duonos peilių gamintojai
- Valymas: iš karto po naudojimo peilį nuplaukite ir nusausinkite. Venkite plauti indaplovėje.
- Laikymas: nelaikykite peilio palaido virtuvės stalčiuje, naudokite peilių blokus arba peilių bėgelius.
- Pjaustymas: pjaustykite tik ant medinės arba plastikinės pjaustymo lentelės.
- Šlifavimas: Dėl dantytų briaunų geriau pasikliauti profesionaliu galandinimu.