Pirmiausia reikėtų paminėti, kad, nepaisant pavadinimo ar keraminės keptuvės iš tikrųjų nėra visiškai keraminės. Jie gaminami iš metalo (paprastai nerūdijančio plieno su aliuminio šerdimi) ir turi tik nelipnų keraminį paviršių, kurio pagrindą sudaro silicio dioksidas. Tai vienas iš labiausiai paplitusių gamtoje ir kasdieniame gyvenime randamų junginių, pavyzdžiui, jis yra smėlio ar dirvožemio sudedamoji dalis, jo yra kai kuriuose grybuose, jis taip pat yra neatsiejama stiklo ar keramikos sudedamoji dalis.
Paprastai keraminės keptuvės yra šiek tiek sunkesnės ir paprastai mažiau nelimpančios, jei norite maistą ruošti visiškai be riebalų. Tačiau jose nėra PFOA ir PTFE. Jos taip pat yra atsparesnės įbrėžimams ir, palyginti su tradiciniais nepridegančiais paviršiais, gali išlaikyti aukštesnę temperatūrą. Nepaisant to, juos naudojant svarbu laikytislaikytis tam tikrų taisyklių..
Palyginkime
Keraminės keptuvės ir kitos nepridegančios keptuvės
- Pirmiausia nuspręskite, ką dažniausiai gaminsite keraminėje keptuvėje, tada pasirinkite forma, gylis ir dydiskuris jums labiausiai tinka.
- Pasirinkite keptuvę, kurioje yra geras šilumos laidumas, kuri užtikrina tolygų šilumos paskirstymą ir apsaugo nuo išdegimo. Dažnai tai būna keptuvės su aliuminio arba vario šerdimi.
- Nepamirškite patikrinti suderinamumą su įvairių tipų kaitlentėmis, ypač jei gaminate maistą naudodami indukcinę kaitlentę.
- Patikrinkite, ar keptuvė yra ergonomiška ir termiškai izoliuota rankena.
- Funkcinės funkcijos yra labai svarbios, tačiau nepamirškite dizainas - Su stilingais indais gaminti maistą tiesiog lengviau.
- Atminkite, kad keraminė keptuvė netarnaus amžinai ir po kurio laiko ją reikės pakeisti. Todėl rinkitės idealus "našumo ir kainos" santykis.
- Ieškokite keraminių keptuvių, kurios turididelis puikių atsiliepimų skaičius.
Kokybiškos keraminės keptuvės
Kaip naudoti keramines keptuves
Prieš naudodami keptuvę pirmą kartą, nuplaukite ją šiltu vandeniu ir minkšta kempine su švelniu plovikliu, tada kruopščiai nusausinkite. Gamintojai rekomenduoja keptuvės paviršių švelniai patepti šepetėliu su trupučiu aliejaus.
Gamindami maistą naudokite tik minkštos medžiagos, pavyzdžiui, medžio, silikono ar plastiko, įrankius, kad nesubraižytumėte keramikos paviršiaus. Visiškai venkite metalinių indų.
Keramines keptuves geriausia naudoti vidutinėje temperatūroje, tačiau jos gali atlaikyti ir aukštą temperatūrą. Venkite staigių temperatūros pokyčių, pavyzdžiui, niekada nedėkite karštos keptuvės į šaltą vandenį.
Kaip valyti keramines keptuves
Nors plauti rankomis yra gerokai švelniau, daugelis gamintojų nurodo, kad keramines keptuves galima plauti indaplovėje. Atminkite, kad prieš laikant keptuvę ji turi būti visiškai sausa. Visiškai venkite abrazyvinių valiklių ir šiurkščių kempinių, kurios gali suardyti paviršių.
Keramines keptuves laikykite taip, kad nesubraižytumėte jų paviršiaus. Todėl sudėkite jas atskirai į virtuvės spinteles arba pakabinkite, o jei virtuvėje trūksta vietos, naudokite lentynas arba išklokite keptuves plautuvėmis.
Jei keraminė keptuvė praranda savo nelimpančias savybes, laikinai galite kepti ant jos naudodami riebalus, tačiau verta pradėti ieškoti naujos keptuvės.
Vokietijos keptuvių gamintojasWMF specializuojasi aukštos kokybės nepridegančių keptuvių, kurios ypač pasižymi dideliu patvarumu, gamyboje.
Kitas vokiškas prekės ženklas, Fissler, siūlo keramines keptuves, kuriose tradicinis meistriškumas derinamas su naujoviškomis technologijomis.